Przez kilka ostatnich dni protesty na ulicach Stanów Zjednoczonych zgrodmadziły rekordowe liczby uczestników. Podczas jednego z nich do swoich kolegów z zespołu dołączył kandydat do MVP sezonu, Giannis Antetokounmpo.Gwiazda Milwaukee Bucks przyłączyła się do protestujących kolegów z zespołu. Sterling Brown, Donte DiVincenzo, Brook Lopez, to kilku z zawodników, z którymi Giannis szedł ulicami miasta. W pewnym momencie zabrał również głos.

– To nasze miasto i chcemy zmian, chcemy sprawiedliwości, po to tutaj jesteśmy. Dlatego maszeruje razem z wami. Chcę, by moje dziecko mogło spokojnie dorastać spokojnie tutaj w Milwaukee. Nie chcę, by musiało się bać, wychodząc na ulicę – powiedział Giannis.

Nieprzypadkowa jest obecność Sterlinga Browna. Zawodnik Milwaukee Bucks został aresztowany w 2018 roku za naruszenie zasad parkowania. Mimo że nie był agresywny, został wręcz zaatakowany i aresztowany z nadmierną siłą przez policjantów. Nie długo potem Brown pozwał policjantów, co przyniosło efekty w postaci zwolnień i zawieszeń funkcjonariuszy.

Promocja New Era! Czapki i ubrania NBA, NFL i MLB za połowę ceny!

Subscribe
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gza
Gza
8 czerwca 2020 14:51

Musi zmienić się mentalność ludzi.Coraz więcej osób włącza telewizor a wyłącza myślenie.Np jak mozna głosować na prezydenta który wydał 2miliardy na propagande i potem „rapował”,żeby ludzie wpłacali hajs na służbę zdrowia?Minister zdrowia kupił złe maski ,czyli nie nadaje sie na to stanowisko.A debile głosują bo kupili ich za ich własne pieniądze-tacy są cebulaczki mądrzy.A w USA rasizm nie zniknie.Dostaną ci mordercy Floyda większe wyroki(bo jest dym na cały świat),a za pare lat jak sprawa ucichnie to na bank ich wypuszczą

pawel
pawel
8 czerwca 2020 18:10
Odpowiedz  Gza

podszywacz piszesz o polityce,minus,piszesz o ludziach ,którzy głosują na kogo chcą „debile” mega minus , debilem jesteś tutaj tylko ty ,nie potrafisz napisać póki tylko piszesz puki,nie potrafisz napisać głupi ,piszesz gupi,nie potrafisz zalogować jednego nicka ,tylko masz ich co najmniej kilkanaście ,więc opanuj emocje i zamilcz wielki działaczu.

Wojtas023
Wojtas023
8 czerwca 2020 19:15
Odpowiedz  Gza

W USA mówi się o rasizmie tylko w jedną stronę. Lewica wykorzystuje kolejny swój proletariat by objąć władzę. Po robotnikach w Związku Radzieckim, po chłopach w Chinach, po studentach w rewolucji `68 roku przyszła kolej na mniejszości rasowe, płciowe, narodowe. Rządzi lewica, która wyrugowała prawdę oraz zdrowy rozsądek. Oto przykład: „Wg 1200 ekspertów w dziedzinie zdrowia publicznego można łamać zasady dystansu społecznego, żeby manifestować, bo rasizm jest groźniejszy od wirusa. Szkody społeczne spowodowane „rasizmem systemowym” znacznie przewyższają ryzyko zarażenia się wirusem. Przewodniczący nowojorskiej Komisji Zdrowia Rady Miasta Mark D. Levine powiedział, że jeśli masowe protesty doprowadzą do wzrostu liczby przypadków… Czytaj więcej »

Wojtas023
Wojtas023
8 czerwca 2020 19:31

Studenci Uniwer. Waszyngtońskiego zażdąli, aby czarni studenci byli oceniani łagodniej, bo są zbyt „zajęci walką o ich prawo do studiowania”. Uniwersytet poprosił profesorów, by na to przystali. To white privilege, bo biali siedzą i się uczą do egzaminu. Rasizm systemowy” w Europie na przykładzie UK: Od 14 lat biali mają najniższy odsetek uczniów przyjętych na studia wyższe. W 2006 studia kończył taki sam % białych i czarnych. W 2019 – 29,5% białych i 41,2% czarnych. I kto tu jest dyskryminowany? Alexis Onahian, założyciel Reddita, złożył dymisję z rady nadzorczej tylko po to, żeby zastąpił go Murzyn. Nie ktoś konkretny, ale… Czytaj więcej »

Reakwon
Reakwon
8 czerwca 2020 21:03
Odpowiedz  Wojtas023

Studia wyższe???

Wojtas023
Wojtas023
8 czerwca 2020 21:44
Odpowiedz  Reakwon

Tak, czarni tak jak chłopi w PRL dostają punkty za pochodzenie na uczelniach wyższych, w ich przypadku za rasę. Jest więcej czarnych na uczelniach, którzy mieli na uczelnie wyższe mniej punktów od białych. Statystyki zbrodni w USA za 2018 rok: Czarnych na białych ok 548 tysięcy Czarnych na latynosach 112 tysięcy Białych na czarnych ok 60 tysięcy Białych na latynosach ok 207 tysięcy Latynosi na czarnych ok 45 tysięcy Latynosi na białych 365 tysięcy Biali 267 tysięcy zbrodni Latynosi 410 tysięcy zbrodni Czarni 660 tysięcy zbrodni Biali 56% mieszkańców USA Latynosi 16% Czarni ok 13% Czyli w USA jest rasizm.… Czytaj więcej »

tgb
tgb
8 czerwca 2020 22:47
Odpowiedz  Wojtas023

az sie wierzyc nie chce. Nie do uwoerzenbia. w 2018 roku zamordowano łacznie milion osób w USA? To jest niemozliwe. Przeciewz to jest cywilizowany kraj!
To ponoc u nas,my polacy jestesmy dzicz!

Reakwon
Reakwon
9 czerwca 2020 05:53
Odpowiedz  Wojtas023

Nie skumałeś.Studia to szkoła wyższa.Więc piszesz studia i wiadomo,że wyższe.

pawel
pawel
9 czerwca 2020 10:38
Odpowiedz  Reakwon

Podszywacz i tekst o studiach 😂dobre dobre.