Giannis Antetokounmpo spotkał się z najważniejszymi osobami zarządzającymi drużyną Milwaukee Bucks. Rozmowa trwała trzy godziny, a sam Grek został zapewniony, że klub jest w stanie zapłacić podatek od luksusu, aby tylko stworzyć Giannisowi rotację, z którą może realnie bić się o mistrzostwo.


Bucks będą musieli w przyszłym sezonie wydać na pensje zawodników 137 milionów dolarów, co jest bliskie granicy, od której będzie trzeba płacić podatek od luksusu. Przynajmniej takie są założenia. Osoby obecne na spotkaniu dyskutowały o poprzednim sezonie i  zmianach, jakie trzeba przeprowadzić w związku z niepowodzeniem. Rozmowy mają zostać wznowione gdy Antetokounmpo wróci z wakacji.

Grek ma możliwość podpisania maksymalnego przedłużenia przed startem przyszłego sezonu. W przeciwnym razie może trafić na rynek wolnych agentów po zakończeniu rozgrywek 2020-21. Bucks zaoferują Giannisowi 5-letni kontrakt wart pomiędzy 220 a 250 milionów dolarów. Wszystko zależy od wysokości salary cap. Będzie to 35% tego, co Bucks mogą wydać na pensje.

Bucks drugi sezon z rzędu mieli najlepszy bilans w sezonie regularnym. Jednak w play-offach nie szło im już tak dobrze. W tym roku odpadli już w drugiej rundzie z Miami Heat, wygrywając w tej serii zaledwie jeden mecz. Zarząd Bucks chce, aby trenerem zespołu pozostał Mike Budenholzer. Będzie on musiał znaleźć sposób, do spółki z resztą zarządu, jak ulepszyć skład Kozłów.


Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments