Lider Bucks Giannis Antetokounmpo uznany Najlepszym Obrońcą Roku ligi NBA, ogłosiły we wtorek władze ligi. Aż 75 ze 100 głosujących dziennikarzy umieściło go na pierwszym miejscu rankingu. Aktualny MVP ligi wyprzedził Anthony’ego Davisa z Los Angeles Lakers oraz Rudy’ego Goberta z Utah Jazz. Czwarte i piąte miejsce zajęli odpowiednio Ben Simmons z Sixers oraz Bam Adebayo z Miami Heat.


Gratulacje dla Giannisa za zdobycie tytułu Najlepszego Obrońcy Roku” – powiedział trener Mike Budenholzer w programie Inside the NBA w TNT. „Jego zaangażowanie w obronę oraz jego zaangażowanie w wygrywanie jest niewiarygodne. Wpływa na grę poprzez swoje bloki i zbiórki. Ma niesamowitą umiejętność obrony wszystkich pięciu pozycji na boisku. Jego bloki powrotne świadczą o tym, że chce mieć ciągły wpływ na obronę. Został Najlepszym Obrońcą ligi dzięki swojemu wyjątkowemu talentowi i dzięki pracy całego zespołu” – dodał trener Bucks.

Antetokounmpo jest filarem obrony Bucks, która przed zawieszeniem sezonu miała najwyższy defensywny rating w lidze (103,36 na 100 posiadań). Tak jak wspomniał trener Budenholzer, jest jednym z niewielu graczy w NBA, którzy są w stanie bronić wszystkich pięciu pozycji na boisku.

Giannis zdobył nagrodę MVP w sezonie 2018/19 i w tym sezonie jest ponownie głównym faworytem do tego tytułu. W historii ligi NBA tylko Michael Jordan i Hakeem Olajuwon zdobyli równocześnie MVP i tytuł Najlepszego Obrońcy Roku w tym samym sezonie. Greek Freek jest piątym zawodnikiem w historii, który ma na swoim koncie tytuł MVP oraz tytuł najlepszego defensora ligi. W wąskim gronie są oprócz niego Kevin Garnett, Michael Jordan, Hakeem Olajuwon oraz David Robinson.

Od momentu wejścia do NBA w 2013 roku Antetokounmpo kolekcjonuje nagrody. Został czterokrotnie wybrany do meczu gwiazd, w 2017 roku zwyciężył w plebiscycie na zawodnika, który poczynił największy postęp, w 2019 roku wybrano go MVP sezonu regularnego, a teraz w 2020 roku został Najlepszym Obrońcą Ligi. Pierwsze siedem lat w lidze to dla Greka pasmo sukcesu. Do kompletu brakuje tylko mistrzowskiego pierścienia.
3 KOMENTARZE

  1. Jest najważniejszą postacią w najlepszej obronie w lidze. Ciekawe czy skompletuje MVP? Warto dodać, że zarówno Hakeem jak i Giannis mają nigeryjskie pochodzenie. A i Hakeem zdobył dublet w mistrzowskim sezonie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here