Na rynku wolnych agentów nadal pozostaje kilku wartościowych zawodników do wzięcia. Jednym z nich jest Dwight Howard, który po kolejnej rocznej przygodzie rozstał się z Los Angeles Lakers. Podkoszowy łączony jest z jednak z innym zespołem z dużego rynku – Brooklyn Nets.

Trudno wyobrazić sobie scenariusz, że Los Angeles Lakers po raz kolejny w najbliższym czasie zwiążą się z Howardem. Jeziorowcy prowadzą taktykę odmładzania swojego zestawienia, podpisując dotychczas wszystkich wolnych agentów poniżej 28. roku życia. Na pozycji centra w Mieście Aniołów powalczą Thomas Bryant, Wenyen Gabriel oraz Damian Jones, zatem miejsca dla 36-latka brak.

8-krotnego uczestnika Meczu Gwiazd zobaczymy zatem w kolejnym sezonie w nowych barwach. Podkoszowy wzbudza umiarkowane zainteresowanie na rynku, jednak najczęściej łączy się go z Brooklyn Nets. – Dotarłem do Dwighta i powiedziałem mu, że Nets się nim interesują. Odpowiedział mi, że chętnie by dla nich zagrał – twierdzi Scoop B. Robinson z Bally Sport.

Mimo przedłużającej się kwestii transferów Kevina Duranta i Kyriego Irvinga należy wierzyć, że Nets panują nad własną sytuacją. Trwający impas wywołali w końcu prawdopodobnie oni sami, odrzucając i tak już lukratywne paczki za KD z Bostonu i Miami. Należy także wierzyć, że ekipa z Nowego Yorku ma plan, jak zakończyć tegoroczne lato, aby kolejny sezon wyglądał zdecydowanie inaczej, niż poprzedni. Zdecydowanie lepiej lub zdecydowanie gorzej, z lepszymi zadatkami na przyszłość.

Na papierze Howard doskonale pasowałby do Nets. Klub ma w tym momencie na pozycji centra zakontraktowanych dwóch młodych zawodników – Nicolasa Claxtona i Day’Rona Sharpe’a – i przydałby mu się doświadczony weteran z sukcesami na koncie.

Najbliższy podcast PROBASKET już w środę 3 sierpnia o godz. 21:00 na żywo na YouTube!
5 KOMENTARZE

  1. Ale Serio?..w LAL ostatnio i wcześniej w 76 był Źle i Za Mało wykorzystany jednak to wciąż Facet który może pokazać całej NBA a szczególnie Młodym jak mieć po 15 zbiórek na mecz a do tego min.10/15 pkt.dodac do tego od 2/3 bloków i być duchem szatni dającym kopa do lepszej gry w chwilach kiedy zespół Tego Najbardziej Potrzebuje.. Myślę że tak Jeszcze że dwa Trzy sezony A co do zespołu na dalszą część Kariery to jeśli Nie LAL to może GSW,Celtics Hornets Bucks,NYK,Suns… Tylko oby Nie Nets 🏀

  2. Dwight mocno sugerował w niedawnych wywiadach, że jeśli nie dostanie satysfakcjonującej oferty z NBA, to jest gotów zakończyć karierę. Ostatnio wziął udział w try-outach do WWE, które ostatnio przeszło zmianę prezesa, więc ma tam spore pole do popisu. Szkoda, że Lakers odpuszczają sobie pozostawienie Dwighta, który pomimo wieku był gwarantem jakiegokolwiek poziomu. W zamian „Jeziorowcy” preferują opcje-niewiadome, których główną rolą będzie po prostu nie przeszkadzać reszcie zespołu. Ale cóż, czas zweryfikuje, jaki to miało sens…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj