Los Angeles Clippers, Denver Nuggets oraz Atlanta Hawks rozmawiają o wymianie, której centralnym punktem będzie sign-and-trade Danilo Gallinariego z Kolorado do Kalifornii. Włoch ma podpisać 3-letni kontrakt i wraz z nim przenieść się do Miasta Aniołów, gdzie dołączy do rotacji trenera Doca Riversa.

Według informacji Adriana Wojnarowskiego – Danilo Gallinari podpisze 3-letnią umowę za 65 milionów dolarów. Dlaczego sign-and-trade? Ponieważ Los Angeles Clippers nie mają w swoim salary-cap wystarczająco dużo pieniędzy na podpisanie Galo. Z tego powodu w wymianę włączyli się Denver Nuggets oraz Atlanta Hawks. Lada moment strony powinny oficjalnie potwierdzić porozumienie. Potrzebują tylko dogadać pozostałe części układanki.

Clippers mają odesłać weterana – Jamala Crawforda, młodego Diamonda Stone’a oraz wybór w pierwszej rundzie draftu do Atlanty. Z kolei drużyna z Denver również otrzyma wybory w drafcie, choć jeszcze nie wiadomo jakie konkretnie. Przyjęcie nowej umowy Gallinariego spowoduje, że w salary-cap Clippers będzie 110,4 miliona dolarów rozłożonych na 10 graczy. Jeśli przekroczy 119 milionów, po raz kolejny będą drużyną płacącą podatek od luksusu, a gdy drużyna wychodzi ponad próg kilka razy z rzędu – podatek rośnie.

Gallinari rzekomo był bardzo zadowolony z tego, co usłyszał na spotkaniu z Docem Riversem, któremu towarzyszyli Blake Griffin i DeAndre Jordan. Skrzydłowy z ostateczną decyzją może jednak poczekać na Gordona Haywarda i ewentualnie rozważyć także ofertę Boston Celtics, jeżeli Hayward z tego kierunku zrezygnuje. W LA natomiast starają się odświeżyć rotację po odejściu Chrisa Paula. Walka o 28-letniego Włocha oznacza, że nadal chcą się liczyć w rywalizacji z czołówką zachodu.

W Atlancie natomiast nowy generalny menadżer – Travis Schlenk przygotowuje kompletną przebudowę, dlatego pozyskany w wymianie Jamal Crawford najprawdopodobniej zostanie zwolniony z kontraktu. Jastrzębiom tak czy inaczej najbardziej zależy na picku w drafcie. Natomiast 29-letni Gallinari ma za sobą pięć sezonów z Denver Nuggets. W ostatnim rozegrał 63 mecze notując na swoje konto średnio 18,2 punktu, 5,2 zbiórki, 2,1 asysty i trafiał 44,7 FG% oraz 38,9 3PT%.

[ot-video][/ot-video]

NBA: Celtics i Suns zwalniają. Sixers z nowym nabytkiem