Atlanta Hawks i Charlotte Hornets dogadali się w sprawie transferu za Dwighta Howarda! To interesujące informacje, bo nie oczekiwano, że zespół Jastrzębi tak łatwo rozstanie się ze swoim środkowym. Howard po opuszczeniu Orlando nie potrafi znaleźć dla siebie miejsca. Szerszenie będą jego piątą drużyną w karierze. Ekipy potwierdziły transfer w oficjalnych komunikatach.

Razem z Dwightem Howardem, Charlotte Hornets otrzymają 31 wybór w tegorocznym drafcie. W zamian za środkowego, Szerszenie odeślą do Atlanty Hawks – Marco Belinelliego, Milesa Plumleego oraz 41 pick. Hornets będą piątą drużyną w ostatnich siedmiu latach dla Dwighta Howarda. Niegdyś All-Star, teraz wędruje od zespołu do zespołu i ma duży problem z potwierdzeniem swojej wartości. Rok temu opuścił Houston dla rodzinnej Atlanty, ale Hawks nie mieli żadnych problemów, by Dwighta przehandlować dalej. W końcówce play-offów Howard był sfrustrowany faktem, że trener Mike Budenholzer mocno ograniczył jego rolę.

Przenosiny do Charlotte oznaczają dla Howarda powrót do pracy ze Steve Cliffordem, który pomagał mu w Orlando, gdy pełnił funkcję asystenta pierwszego szkoleniowca. Howard w swojej umowie ma jeszcze dwa zagwarantowane w pełni lata. Za kolejny sezon otrzyma 23,5 miliona dolarów. Na rynek wolnych agentów Howard trafi dopiero w 2019 jako niezastrzeżony wolny gracz. W poprzednim sezonie środkowy rozegrał 74 mecze i notował na swoje konto 13,5 punktu, 12,7 zbiórki, 1,4 asysty i 1,2 bloku trafiając 63,3 FG%. Natomiast Hawks w zamian przyjęli dwa kontrakty, których wspólna wartość nie przekracza wysokości umowy Dwighta.

Miles Plumlee to opcja na pozycję środkowego, ale czy będzie w stanie dominować w sposób, w jaki czasami dominował Howard? Na pewno nie, to raczej opcja na ławkę rezerwowych. Kontrakt wychowanka Duke przeciąga się aż do off-season 2020 i Plumlee za swoje usługi otrzyma rocznie około 12/13 milionów dolarów. Z kolei Włoch Marco Belinelli to klasyczna opcja z ławki będąca wsparciem strzeleckim. Za rok zawodnik trafi na rynek wolnych agentów, a za sezon 2017/2018 zarobi 6,6 milionów dolarów. W poprzednich rozgrywkach notował średnio 10,5 punktu trafiając 42,9 FG% oraz 36 3PT%. To pierwszy ruch nowego generalnego menadżera Jastrzębi – Travisa Schlenka.

 

fot. Keith Allison, Creative Commons

NBA: Lakers oddali Russella! Lopez opuszcza Brooklyn