Dwane Casey po raz pierwszy w karierze będzie trenerem drużyny gwiazd! Po zwycięstwie Toronto Raptors nad Los Angeles Lakers, szkoleniowiec zapewnił sobie pozycję head-coacha drużyny stworzonej przez LeBrona Jamesa. Wygrał wyścig z Tyronnem Lue.


To dziewiąty sezon Dwane’a Caseya na stanowisku pierwszego szkoleniowca Toronto Raptors, ale dopiero w tym roku Raps są wystarczająco mocni, by zapewnić trenerowi szansę poporwadzenia zespołu w trakcie tegorocznego Meczu Gwiazd. To również pierwszy szkoleniowiec w historii organizacji z Kanady, któremu udała się ta sztuka. Kyle Lowry i reszta kolegów świętowała sukces trenera w szatni po meczu z Los Angeles Lakers. Na głowę trenera spadła spora ilość wody.

To duży zaszczyt. Cieszę się w imieniu całej drużyny z Toronto – mówił Casey w rozmowie z dziennikarzami. Raptors mają drugi najlepszy bilans na wschodzie. Pierwsi są Boston Celtics, ale ich trener – Brad Stevens nie mógł poprowadzić drużyny gwiazd, ponieważ dostał taką szansę rok temu. Dwane uczestniczył w Meczu Gwiazd jako asystent, nigdy head-coach. – To będzie szalony weekend – mówi.

Casey obejmie drużynę wybraną przez LeBrona Jamesa, w której znalazł się również DeMar DeRozan. – Cieszę się, bo to był jeden z moich celów. Chciałem, żeby sztab dołączył do mnie – mówił zawodnik. Mecz Gwiazd odbędzie się w nocy z 18 na 19 lutego. Drużynę wybraną przez Stephena Curry’ego poprowadzi Mike D’Antoni. Po raz pierwszy będziemy mieli do czynienia z meczem, w którym nie będzie podziału na wschód i na zachód.

Wyniki NBA: Pewna wygrana Cavaliers, trwa seria ThunderSubscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments