NBA: Doncić i Porzingis rzucili 70 punktów. Czemu Mavs przegrali!?

0
1390

Awans do play-offów był głównym celem Mavs w tym sezonie. Mimo że postawione przed sobą zrealizowali, to pozostał pewien niesmak. Donić, Porzingis i spółka nie awansowała po wygranym meczu, lecz dzięki porażce ewentualnego rywala.W meczu rozgrywanym tej nocy Dallas Mavericks ulegli Phoenix Suns 115:117. Była to ich druga porażka z rzędu po wznowieniu sezonu kilka dni temu. W pierwszym spotkaniu po powrocie ligi ulegli Houston Rockets. Wtedy okazali się minimalnie słabsi, ponieważ mecz rozstrzygnął się dopiero po dogrywce.

Mimo takiego wyniku Mavericks byli w stanie awansować do fazy pucharowej. Taki obrót spraw skomentował duet gwiazd zespołu, Doncić oraz Porzingis.

Taki był nasz cel, awans do play-offów. Nie ma znaczenia, z kim będziemy grać, jeśli chcemy wygrywać, musimy walczyć z każdym. Uczymy się ciągle na naszych błędach – stwierdził Doncić.

Akurat do występu tego duet nie można mieć zastrzeżeń. Doncić zdobył 40 punktów, 8 zbiórek oraz 11 asyst. Kristaps Porzingis dołożył od siebie 30 punktów oraz 8 zbiórek. Drugi z liderów Mavs również skomentował całą sprawę.

Naszym głównym celem był awans do play-offów i udało nam się to osiągnąć. Będziemy się starać wygrywać z każdym do końca sezonu zasadniczego, dopiero potem zobaczymy, na jakim miejscu skończymy. To nie jest sprint, to jest maraton, co dzień staramy się być coraz lepsi – podsumował Kristaps.


Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments