Dirk Nowitzki porozumiał się w sprawie rocznego kontraktu z Dallas Mavericks. Będzie pierwszym w historii zawodnikiem w NBA, który zagra 21 kolejnych sezonów w jednej drużynie! Tak tak! 2018/19 to będzie dwudziesty pierwszy sezon Dirka Nowitzkiego w NBA!


21 sezonów w jednej drużynie będzie rekordem NBA. 20 sezonów w Los Angeles Lakers spędził Kobe Bryant. Nowitzki pobije więc jego rekord.

Mark Cuban zapowiadał od dawna, że nie pozwoli odejść legendzie Mavericks do innego klubu. Zrobi też wszystko, aby Dirk grał w NBA jak najdłużej. Niemiec podpisał właśnie roczną umowę wartą pięć milionów dolarów.

Dirk Nowitzki wybrany został w Drafcie 1998 roku z numerem dziewiątym. Mało kto wierzył wtedy, że ten młody chłopak z Niemiec zrobi jakąkolwiek karierę w NBA. Tymczasem 40-letni dziś Nowitzki ma na swoim koncie: Mistrzostwo NBA i nagrodę MVP finałów (2011 rok), Nagrodę MVP sezonu zasadniczego NBA (2007), wystąpił 13 razy w Meczu Gwiazd, był wielokrotnie wybierany do najlepszych piątek sezonu, w 2006 roku wygrał konkurs trójek przy okazji All Star Weekend.

Nowitzki wciąż prezentuje wysoką formę. W ostatnim sezonie grał średnio co prawda niecałe 25 minut, ale wystąpił w 77 meczach i za każdym razem w pierwszej piątce.

Przypomnijmy, że w tegorocznym Drafcie Mavericks wybrali Lukę Doncića, a do Dallas przeprowadził się też DeAndre Jordan.

Nowitzki jest obecnie na 6. miejscu pod względem liczby zdobytych punktów w historii NBA.

4 KOMENTARZE

 1. Szacunek.Inaczej nie można tego opisać.Jedno mistrzostwo bez ucieczek jest warte więcej,niż pare kąbinowanych.Nie musi być ciągle na topie- portale nie piszą o każdej pierdole o Nowitzkim bo na nim nie ma tyle wyświetleń jak na niektórych mistrzów finałow?.

 2. To zawsze był mega gość i kozak, cenie sobie najbardziej takich zawodników (i właścicieli) którzy wiedzą co to jest lojalność. A Difk oprócz tego że był wielką gwiazdą zawsze byłnlojalny i to że cała karierę grał dla jednej drużyny z Dallas to mu się chwali, był jej symbolem, podobnie jak Reggie Miller Indiany czy John Stockton dla Utah Jazz. Oni nie poszli łączyć swoich talentów z innymi contenderami jak to ma miejsce dziś, ale calą karierę walczyli o nistrzostwo dla swoich drużyn. Mam nadzieję że Dirk prześcignie nie tylko Chamberlaina ale też Jordana w ilości zdobytych punktów w karierze!

  • lojalność nakazałaby pozostać w DJK Wurzburg ; )
   to praca a nie małżeństwo.
   tak trafił i właściciel tak postawił i wyszło 21 lat, dobre kontrakty i zrozumienie z obu stron itd

 3. Pamiętam ten czas gdy Dirk przychodził do NBA i pamiętam jak śmiałem się z Dona Nelsona,że w drafcie wybrał jakiegoś nołnejma z Niemiec zamiast Paula Pierce’a. Po pierwszym sezonie Nowitzkiego wręcz już skreśliłem, że nigdy nie będzie dobrym graczem i po pierwszym kontrakcie wróci do Europy. Hmm…. miło czasem się mylić

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here