Kolejna ciekawa wymiana stała się właśnie faktem. Denver Nuggets pozyskali od Washington Wizards Kentaviousa Caldwell-Pope’a w zamian za Willa Bartona oraz Monte Morrisa. Wymianę uzupełnił Ish Smith, który jest o krok od pobicia rekordu wszechczasów NBA.

Nuggets otrzymują: Kentaviousa Caldwell-Pope’a, Isha Smitha.

Wizards otrzymują: Willa Bartona, Monte Morrisa.

Zgodnie z zapowiedziami Calvina Bootha – prezydenta Nuggets do spraw operacji koszykarskich, ekipa z Denver znalazła wzmocnienie po bronionej stronie parkietu. W osobie Kentaviousa Caldwell-Pope’a otrzymują idealnego zawodnika typu two-way z mistrzowskim doświadczeniem. W 2022 roku KCP notował liczby na poziomie 13.2 punktów, 3.4 zbiórek, 1.9 asyst i 39% zza łuku, trafiając w całym sezonie aż 45% trójek z narożników parkietu.

Od dłuższego czasu mówiło się, że Monte Morris tego lata zmieni pracodawcę. Kierunek Waszyngton wydaje się dla zawodnika na tyle korzystny, że w najbliższych rozgrywkach możemy zobaczyć go nawet w roli podstawowego rozgrywającego. Jego solidność gry na piłce jest powszechnie znana i ceniona. Will Barton to natomiast 31-letni gracz z niewykorzystanym potencjałem, który przy nadaniu mu większej roli w zespole może dostarczać co nocy zdobycze w granicach 18 punktów. W tegorocznych rozgrywkach notował średnio 14,7 oczek; 3,9 asyst i 36,5% skuteczności zza łuku.

Wymiana wygląda dość wyrównanie także pod jeśli chodzi o aspekt finansowy. Nuggets biorą na siebie kończącą się za rok, wartą 14 mln dolarów umowę KCP oraz niegwarantowane $4,7 mln Isha Smitha. Jeżeli rozgrywający wystąpi w barwach ekipy z Denver, będzie to dla niego już 13. klub w karierze, czego w historii NBA nie dokonał do tej pory jeszcze nikt. Do Waszyngtonu lecą natomiast roczna, ponad 16-milionowa umowa Willa Bartona oraz dwuletni kontrakt Morrisa opiewający na $18,6 mln.
2 KOMENTARZE

  1. wzmocnienie Denver? dla mnie to raczej osłabienie, Barton i Morris to przecież gracze startowi, nawet ze zdrowym Murreyem Monta jest pierwszym wchodzącym. KCP to solidny zadaniowiec i tyle

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj