Generalny menadżer Memphis Grizzlies poinformował dzisiaj, że Dave Joerger nie będzie już pełnił funkcji pierwszego trenera zespołu z Tennessee.


-Biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw doszedłem do wniosku, że aby klub mógł odnosić długoletnie sukcesy, potrzeba świeżej myśli szkoleniowej. Zrobiłem to dla klubu, kibiców i miasta. Chciałbym w tym miejscu podziękować Davidowi za jego trzy lata ciężkiej pracy. Życzymy jemu oraz całej jego rodzinie szczęścia i sukcesów – powiedział w swoim oświadczeniu Chris Wallace.

Jak poinformowało Yahoo!Sports, Joerger miał rozmawiać w sprawie ewentualnego zatrudnienia z władzami innego klubu. Mówi się, że chodzi o Sacramento Kings, którzy zatrudnienie byłego trenera Grizzlies uważają za swój priorytet.

Niedźwiadki zagrały fatalna końcówkę sezonu, który kończyli zaledwie trzema zwycięstwami w ostatnich siedemnastu spotkaniach. Awansowali jednak do play-offów, gdzie zostali z kwitkiem odprawieni przez koszykarzy San Antonio Spurs. Warto jednak zaznaczyć, że był to niesamowicie trudne rozgrywki dla Grizzlies. Plaga kontuzji zmusiła ich do skorzystania z aż 28 zawodników w przeciągu 82 meczów.

Joerger zakończył swoją pierwszą pracę w NBA z bilansem 147-99. Przez kolejne trzy sezony, jego drużyna za każdym razem meldowała się w play-off.

[social title=”Obserwuj autora” subtitle=”” link=”https://twitter.com/DominikKoldziej” icon=”fa-twitter”]

[social title=”Obserwuj PROBASKET” subtitle=”” link=”https://twitter.com/probasketpl” icon=”fa-twitter”]

NBA: Kolejny kandydat Knicks
6 KOMENTARZE

  1. Został wyrzucony za kontuzje, genialne, Grizzlies mogą na tym ucierpieć, najlepsze kąski są już pozajmowane albo przejmowane.

  2. Misie zakończyły swój udział w rozgrywkach posezonowych na dobre 10 lat….dobrze że są w nba idioci bo pomyślał bym że to liga idealna..a tak 76tki dały dobry przykład głupoty Nets też mądrzy nie są, Baryłki jak zwolniły Karla….fajnie że i tutaj pełno matołów haha….taki trener ze powinni mu pomnik zbudować i tani jeszcze ehh…

  3. Koleś coś buduje dobrego, ale kontuzje rozwaliły cały system. Coś czuję, że Miśki się rozsypią.

  4. Trener powinien być zadowolony. Może rozpocząć pracę w nowym otoczeniu. Jeśli weźmie ze sobą jeszcze Conleya to będzie mistrzowski ruch włodarzy Grizzlies.
    To że Grizzlies byli w PO pomimo tylu kontuzji to świadectwo wielkiej wiedzy i fachowości trenera. Grizzlies popadną w przeciętność na kilka lat.
    Myślę, że Conley też odejdzie. Ciekawe gdzie trafi, bo chętnych będzie mnóstwo.

  5. Trener wprowadza do play-offs jedną z najbardziej bezbarwnych drużyn NBA,dodatkowo ograniczoną licznymi kontuzjami.Podobnie jak Vogel wyjdzie na tym lepiej.

  6. Nie ma się co oburzać – prawdopodobnie w Memphis będzie przebudowa i tak naprawdę robią mu przysługę. Mam tylko nadzieję, że nie trafi do Kings. Joerger to gość z klasą, z sercem – widzieliście konferencję po ostatnim meczu? Zasługuje na coś więcej niż trenowanie domu wariatów z Rondo i Boogiem na czele.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here