Wszyscy widzowie dokumentalnej serii The Last Dance od pierwszego odcinka zadają sobie to samo pytanie, dlaczego oczy Michaela są tak mocno żółte? Odbarwiona na żółto twardówka (biała część oczu) bardzo zaniepokoiła największych fanów Jordana.Mimo, iż oczy Michaela już przez większą część ostatnich dwóch dekad wyglądają w ten sposób, to dopiero teraz dzięki serialowi pojawiły się spekulacje o możliwych poważniejszych dolegliwościach zdrowotnych Jordana. Wielu kibiców i komentatorów najczęściej spekuluje o żółtaczce, czyli stanie w którym skóra, twardówka oraz błony śluzowe żółkną z powodu wysokiego poziomu bilirubiny.


Żółtaczka jest często związana z problemami z wątrobą, takimi jak zapalenie wątroby, kamienie żółciowe, marskość wątroby i rak. Wiadomo, że jest powszechna wśród osób palących i pijących. Biorąc pod uwagę zamiłowanie Jordana do cygar i whisky, to te dwie cechy pasują do niego bardzo.

I chociaż Jego Powietrzność nigdy nie informował o jakichkolwiek problemach zdrowotnych, istnieją powody by sądzić, że coś jest na rzeczy.

„Żółtych oczu nie należy ignorować, ponieważ są oznaką czegoś więcej. Dosłownie na pierwszy rzut oka widać coś więcej” – powiedział dr Val Phua, okulista z Eagle Eye Centre w Singapurze. „Pozostawienie takich oczu bez leczenia może spowodować pogorszenie widzenia, a nawet ślepotę”.


Dr Phua przyznał, że „żółte oczy” nie oznaczają najgorszego scenariusza. Większym zagrożeniem w tego typu dolegliwościach jest zaczerwienienie nad tym żółtym odbarwieniem oczu, gdyż może oznaczać poważniejsze problemy, takie jak zapalenie spojówek, stan zapalny skrzydełka i gałki ocznej, zapalenie błony naczyniowej oka lub zapalenie wnętrza gałki ocznej.


„Oczy Jordana są lekko przebarwione, co może wskazywać na żółtaczkę, ale wydaje się, że istnieje również lekka zmiana na oku, która może wskazywać na coś, co powoduje miejscowe przebarwienie jak np. tłuszczyk (pinguecula)” – zwraca uwagę dr Phua. „Żółtawe przebarwienie oczu może być bardziej widoczne u osób o ciemnej karnacji w porównaniu z osobami o jasnej karnacji”.

Tajemnica związana z nietypowym kolorem oczu Jordana pozostanie nierozwiązana tak długo, aż on sam postanowi o tym powiedzieć. Trudno jednak przypuszczać, aby w sprawach prywatnych, a w szczególności dotyczących stanu zdrowia Michael zdecydował się na otwartość i publiczne wyjaśnienia.

Wyprzedaż butów Converse! Kultowe trampki za połowę ceny! Tylko przez 3 dni!


Wspieraj PROBASKET

 • Robiąc zakupy wybierz oficjalny sklep Nike
 • Albo SK STORE, czyli dawny Sklep Koszykarza
 • Planujesz zakup NBA League Pass? Wybierz nasz link
 • Zarejestruj się i znajdź świetne promocje w sklepie Lounge by Zalando
 • Ogromne wyprzedaże znajdziesz też w sklepie HalfPrice
 • Zobacz czy oficjalny sklep New Balance nie będzie miał dla Ciebie dobrej oferty
 • Jadąc na wakacje sprawdź ofertę polskich linii lotniczych LOT
 • Lub znajdź hotel za połowę ceny dzięki wyszukiwarce Triverna

 • Subscribe
  Powiadom o
  guest
  19 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy oceniany
  Inline Feedbacks
  View all comments