Weteran Dallas Mavericks – Dirk Nowitzki ma jeszcze jeden cel przed zakończeniem kariery, mianowicie rozegranie pełnych 20 sezonów NBA. Czy mu się to uda?


Niemiecki koszykarz ma 38 lat, obecnie zmaga się w kontuzją ścięgna Achillesa. W bieżącym sezonie na 24 mecze wystąpił jedynie w 5. I choć jego planem było grać do 2018 roku, otwarcie przyznaje, że jego ciało może nie pozwolić mu na dłuższą karierę. – Jeśli coś nie pójdzie zgodnie z planem i nadal będę odczuwał ból, to może się okazać, że 2017 rok będzie moim ostatnim – powiedział Nowitzki w wypowiedzi dla niemieckiego magazynu Sport Bild.

– Faktycznie, moim planem jest dokończenie 20 sezonu i granie dla Dallas do 2018, ale to, że podpisałem dwuletni kontrakt nie oznacza, że będę grał przez kolejne dwa lata – dodał. Wydaję się, że emerytura zbliża się do silnego skrzydłowego szybciej niż ten przypuszczał. Jednak spadek jego formy, to w dużej mierze wina kontuzji, z jaką się zmaga, a także wieku. Dirk rzuca średnio 12 punktów i notuje 6 zbiórek. W porównaniu do statystyk z poprzednich lat to duży spadek.

Na razie, nie wiadomo co dalej z zawodnikiem Dallas Mavericks. Czy poradzi sobie z kontuzją i dogra ostatnie sezony zapisane w kontrakcie? Czy jednak zmęczony nękającym urazem odejdzie na sportową emeryturę. Spekulacji może być wiele, jednak chyba sam zawodnik nie jest do końca pewien, jak będzie wyglądać jego najbliższa zawodowa przyszłość.

Tekst: Natalia Domańska

NBA: Warriors mają nową zabawkę
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here