King Szczecin pokona艂 dru偶yn臋 Asseco Gdynia 84:75. Dla szczecinian to sz贸sta wygrana w tym sezonie Polskiej Ligi Koszyk贸wki.

Asseco Gdynia – King Szczecin 75:84

Pierwsza kwarta spotkania by艂a bardzo wyr贸wnana. W艣r贸d gospodarzy brylowa艂 Krzysztof Szubarga, a na jego akcje odpowiada艂 Taylor Brown. Ju偶 w pierwszej ods艂onie na parkiecie pojawi艂 si臋 nowy nabytek w ekipie szczeci艅skiej 鈥 Robert Skibniewski. Polski rozgrywaj膮cy ju偶 po kilku sekundach przebywania na boisku trafi艂 za trzy punkty. Po udanej akcji Miko艂aja Witli艅skiego i celnym rzucie wolnym Filipa Matczaka gospodarze obj臋li trzy punktowe prowadzenie. W drugiej kwarcie podopieczni trenera Przemys艂awa Frasunkiewicza zacz臋li stopniowo powi臋ksza膰 swoj膮 przewag臋 i po tr贸jce Mariusza Konopatzkiego prowadzili ju偶 r贸偶nic膮 9 punkt贸w. Przyjezdni nie mieli jednak wi臋kszych problem贸w z odrobieniem strat i po celnym rzucie za trzy punkty Paw艂a Kikowskiego i punktach Russella Robinsona przewaga stopnia艂a do 2 punkt贸w. Ostatecznie po dwudziestu minutach gdynianie prowadzili 37:36.

Pocz膮tek trzeciej kwarty ponownie by艂 wyr贸wnany. P贸藕niej jednak dwa razy za trzy trafi艂 Kikowski, jedn膮 tr贸jk臋 dorzuci艂 Micha艂 Nowakowski i go艣cie prowadzili ju偶 sze艣cioma punktami.聽 W dalszej cz臋艣ci drugiej po艂owy przyjezdni kontrolowali przebieg spotkania i utrzymywali kilka punkt贸w przewagi. Dorobek punktowy Kinga powi臋kszali Skibniewski i Robinson. Pomimo dobrej gry Marcela Ponitki i Piotra Szczotki gospodarze nie byli w stanie odrobi膰 strat i przegrali 75:84.

Najlepszym graczem spotkania okaza艂 si臋 Russell Robinson, kt贸ry zdoby艂 22 punkty i rozda艂 6 asyst. W艣r贸d gdynian najlepiej poradzi艂 sobie Marcel Ponitka, zdobywca 15 punkt贸w i 7 zbi贸rek.