NBA: Czy sędziowie chcieli pomóc Warriors wygrać z Rockets?

31
7750

Był remis 132:132 i niewiele ponad pół minuty do końca dogrywki. Kevin Durant próbował wjechać pod kosz. Tam było jednak tłoczno, ktoś piłkę dotknął, ktoś próbował wybić. Durant był bliski straty. Piłka wypadała na aut, ale gracz Warriors ją „uratował”. Kilka sekund później punkty zdobył Steph Curry i mistrzowie NBA objęli prowadzenie 134:132 na 22,2 sekundy przed końcem dogrywki.

Problem polega jednak na tym, że ratując piłkę Durant był BAAARDZO poza boiskiem. Bardziej poza boiskiem chyba się być nie da! Zobaczcie sami!

Jeszcze podczas transmisji komentujący mecz Reggie Miller pytał: jak można to przegapić? Jak!?

Warriors prowadzili 134:132. Harden długo kozłował, ale piłka odbiła się od nogi jednego z graczy gospodarzy. Rockets mieli więc 5,5 sekundy na rzut. I stało się to:

James Harden znów zagrał kosmiczne spotkanie kończąc pojedynek z Golden State Warriors mając na koncie kolejne triple-double: 44 punkty, 10 zbiórek i 15 asyst.

Rockets rozpoczęli sezon od bilansu 1-5. Pod koniec listopada i na początku grudnia też zaliczyli serię kilku porażek. Jednak ostatnie trzy tygodnie są niesamowite. Wystarczy spojrzeć na statystyki Hardena z meczów od 11 grudnia. Rockets wygrali 11 z ostatnich 12 meczów, a w ostatnich pięciu Harden rzuca co najmniej 41 punktów!

Przypomnijmy, że Harden otrzymał nagrodę MVP za sezon 2017/2018. Z taką formą idzie po drugie MVP!

Wracając jednak do sytuacji z końcówki meczu z Warriors. Myślicie, że sędziowie celowo nie odgwizdali autu? Specjalnie chcieli pomóc gospodarzom?

Czy sędziowie chcieli pomóc Warriors w końcówce dogrywki?

• Tak. Aut był ewidentny! (82%, 1 072 Votes)