Przed sezonem Chris Paul był przez wielu ekspertów postrzegany jako zawodnik, który już będzie zjeżdżał po równi pochyłej. Tymczasem rozgrywający przeżywa drugą młodość i nie zamierza szybko zrezygnować z dalszej gry.


Gdy w lipcu ubiegłego roku był wymieniany do Oklahoma City Thunder za Russella Westbrooka, panowało powszechne przekonanie, że jest to przestrzelony transfer Thunder i pozbędą się rozgrywającego w trakcie sezonu. Mówiło się dużo o zainteresowaniu Miami Heat, ale ostatecznie Paul pozostał w Oklahoma City i prowadzi drużynę do play-off.

Paul, który niedawno zagrał w Meczu Gwiazd, powiedział, że świetnie się czuje, jego ciało mu nie odmawia i chciałby zagrać 20 sezonów w NBA. Gdyby to się udało, stałby się dopiero ósmym zawodnikiem, który tego dokona.

Pozostali to jak dotąd Vince Carter, Dirk Nowitzki, Kevin Garnett, Kevin Willis, Robert Parish, Kobe Bryant i Kareem Abdul-Jabbar. Paul w tej chwili rozgrywa swój 15. sezon, a jego obecna umowa obowiązuje jeszcze przez dwa kolejne sezony, do końca rozgrywek 2021/22.

Żeby wykonać swoje założone 20 sezonów, musiałby podpisać jeszcze umowę na trzy kolejne lata. W tej chwili, w wieku 34 lat notuje średnio 17,6 punktu, 5,0 zbiórki i 6,6 asysty na mecz.

Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rad23
Rad23
23 lutego 2020 15:15

Nie lubię go, ale zawodnikiem jest świetnym. Wraz z przejściem na specjalną dietę, pewnie nie będzie łapał tylu kontuzji. Z resztą fakt że mówi o chęci rozegrania 20 sezonów świadczy o jego dobrym stanie fizycznym i pewności siebie. Niech gra jak najdłużej. Dobry ruch OKC z tą wymianą Paul za Westbrooka. Oklachoma może teraz realnie budować skład pod mistrza, bo od odejścia Duranta przez 3 sezony z Westbrookiem było tylko nabijanie cyferek i kompromitacje w I rundach playoffs.

Mr DikHed
Mr DikHed
23 lutego 2020 15:27

Weganska dieta od zeszłego roku. Lżejszy, szybszy i zdrowszy a co za tym idzie młodszy. Jedziesz Paul. ??

https://youtu.be/8FWwBhwP5EA

Mr DikHed
Mr DikHed
23 lutego 2020 20:25

CP3 na diecie ostrooo zrzucił mase ? 20 sezon z palcem w ?

https://m.youtube.com/watch?v=h7nVSl1jCzU

Karol
Karol
25 lutego 2020 15:30

Przy dzisiejszej NBA bez obrony i dawaniu mnóstwa odpoczynku spokojnie może dociągnąć. O ile się zgodzi na niskie zarobki.