Przed Golden State Warriors jedno z największych wyzwań sezonu. W tym miesiącu do gry powinien wrócić DeMarcus Cousins będący na ostatniej prostej rehabilitacji zerwanego ścięgna Achillesa. Dodatkową pomoc powinni również zyskać Denver Nuggets oczekujący debiutu Isaiah Thomasa. 

Jeszcze nie znamy dokładnej daty, ale DeMarcus Cousins jest coraz bliżej swojego debiutu w koszulce Golden State Warriors. Generalny menadżer mistrzów – Bob Myers podkreślił, że DMC dobija już do mety swojej rehabilitacji i lada dzień powinniśmy zobaczyć go na parkiecie. To będzie bez wątpienia bardzo ciekawe doświadczenie. Jeden z najlepszych wysokich w lidze dołączy do składu All-Starów, by pomóc im w walce o three-peat.

Mimo wszystko sztab medyczny Warriors na razie nie chce mówić o konkretnej dacie powrotu Cousinsa. Ten z dnia na dzień przechodzi kolejne testy, które sprawdzają jego wytrzymałość na obciążenia. Poza tym DMC musi odbudować formę, by być w stanie wybiegać chociażby te 20 minut, bo zapewne tyle będzie grał w pierwszych meczach po powrocie na parkiet. Kluczowe w jego przypadku będzie zbudowanie formy na play-offy.

A co z Isaiah Thomasem – jeszcze parę lat temu kandydatem do nagrody MVP sezonu? Kariera Thomasa zaliczyła solidny cios, gdy pojawiły się problemy z biodrem rozgrywającego. W poprzednim sezonie w Cleveland na żadnym etapie nie był sobą. Po przenosinach do Los Angeles miał tylko przebłyski. W końcu zdecydował się na kolejną operację. Latem dołączył do Denver Nuggets, którzy nie mieli nic do stracenia.

Ani trener Mike Malone, ani sztab medyczny Nuggets nie chcą wywierać na Isaiah jakiejkolwiek presji, dlatego nie mówią głośno o dacie jego powrotu. Ostatnim wpisem na twitterze Thomas zasugerował jednak, że jest już bardzo bliski powrotu do gry. Niektórzy twierdzili, że wróci jeszcze w grudniu, ale Nuggets wolą działać bardzo ostrożnie. Weteran podpisał z Bryłkami roczny minimalny kontrakt. Latem 2019 ponownie trafi na rynek wolnych agentów.

NBA: Nadal nie wiadomo, kiedy wróci LeBron James


Uwaga! Tylko dla wtajemniczonych i czytających uważnie 🙂 Założyliśmy na Facebooku specjalną grupę dyskusyjną dla czytelników i przyjaciół PROBASKET.

Grupa jest zamknięta, ale zapraszamy do niej wszystkich pozytywnych fanów NBA – https://www.facebook.com/groups/probasketpl/ – to ma być miejsce, gdzie będziemy dzielić się spostrzeżeniami i wymieniać doświadczeniami. Dołącz do grona pozytywnych fanów NBA.

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments