Ta informacja wstrząsnęła ligowym środowiskiem. U Chrisa Paula zdiagnozowano COVID-19, a to oznacza, że zawodnik został objęty specjalny protokołem, który liga wprowadziła w życie przed rozpoczęciem bieżącego sezonu. Gra lidera Suns w finale zachodu stoi pod znakiem zapytania. 


Liga w ostatniej informacji prasowej potwierdziła, że u jednego zawodnika zdiagnozowano COVID-19. Chwilę wcześniej korytarze NBA obiegła informacja, iż Chris Paul został objęty protokołem i został wyłączony z wszelkich aktywności na czas bliżej nieokreślony. Phoenix Suns na ten moment nie mają żadnej pewności, czy CP3 zagra w pierwszym meczu finału zachodniej konferencji. Suns czekają na rywala – zagrają z Los Angeles Clippers lub Utah Jazz. 

Co się w takim razie musi wydarzyć, by CP3 dostał zielone światło do gry przed rozpoczęciem finałów? – Każdy u kogo zdiagnozowano wirusa lub kto przebywał w otoczeniu osoby, która mogła go zarazić zostaje objęty kwarantanną. Wrócić może dopiero, gdy spełni wszystkie kryteria rozpisane w ligowych przepisach – czytamy w oświadczeniu prasowym NBA. Paul w lutym przyjął szczepionkę firmy Pfizer. 

Jego przypadek koronawirusa jest pierwszym w NBA od trzech tygodni. Zazwyczaj izolacja graczy trwa około 10 dni, lecz dla zawodnika zaszczepionego może być krótsza. W przypadku CP3 ten zapis jednak nie wejdzie w życie z powodu pozytywnego testu. Po 10 dniach zawodnik przejdzie kolejne testy na obecność COVID-19. Jeśli otrzyma dwa negatywne (drugi 24 godziny po pierwszym), dostanie zgodę na powrót do rywalizacji. Z tym że w zapisach protokołu istnieje jeszcze dodatkowe obostrzenie. 

Po otrzymaniu dwóch negatywnych testów – zawodnik musi kolejne dwa dni poświęcić na indywidualne treningi, by sztab medyczny dokładnie sprawdził, jak wirus wpłynął na organizm gracza. Jeśli nie istnieje żadne zagrożenie, koszykarz otrzymuje zielone światło. Zatem przerwa Chrisa Paula może potrwać około dwunastu dni, a to oznacza, że na pewno opuści początek finałów zachodniej konferencji. Suns zapewne będą robili co w ich mocy, by przywrócić go do gry najszybciej, jak to będzie możliwe.6 KOMENTARZE

    • Nie wiesz jeszcze że LeBronowi wolno wszystko w tej lidze?
      Chciał wygrać mistrzostwo Cavs to liga się postarała aby wygrał. Chciał wygrać majstra z Lakers? Nie ma problemu, liga stanęła na głowie bo Lakers mieli wygrać. Już po wypadku Kobe i nagodnki jaka powstała było wiadomo że Lakers dostaną mistrzostwo dla Kobego No i tak się stało, a gadali o tym w lutym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here