Doc Rivers ma za sobą jeden z najlepszych sezonów jako szkoleniowiec. Los Angeles Clippers doprowadzili do meczu numer sześć przeciwko ekipie, która od początku była postrzegana jako główny faworyt do mistrzostwa. Zarząd chce, by trener kontynuował to, co rozpoczął w bieżących rozgrywkach.


Zespół parę dni po zakończeniu sezonu postanowił oficjalnie potwierdzić, że Doc Rivers podpisał przedłużenie swojego kontraktu, a to oznacza kontynuowanie projektu Los Angeles Clippers. To ostateczna odpowiedź na wszelkie pogłoski dotyczące rzekomego zainteresowania ze strony Riversa wakatem w Los Angeles Lakers. Rivers sam pogłoski dementował kilka tygodni temu.

Nigdzie się nie wybieram i będę tutaj tak długo, jak długo Steve [Ballmer] będzie mnie tu chciał – mówił Rivers w marcu tego roku. Właściciel nie mógłby być bardziej dumny z tego, co zespół osiągnął w bieżących rozgrywkach. Mimo wielu turbulencji związanych ze zmianami w składzie oraz rotacji, której nie był pisany sukces – Rivers był w stanie awansować do play-offów i postawić się mocnym Golden State Warriors.

Przedłużenie kontraktu Doca było zatem kwestią czasu. Nie wiemy, na jak długo Rivers zostanie, ale można przypuszczać, że Clippers o szczyt zachodniej konferencji będą walczyć pod jego czujnym okiem. – Miałem w tym sezonie grupę, w której wszyscy czuli się ze sobą dobrze i po prostu podobało nam się przebywanie w swoim towarzystwie – mówi Doc. – Trenowanie ich było dla mnie wielką przyjemnością – dodał.

W sześciu sezonach z Clippers, Rivers zrobił bilans 307-185 i pięciokrotnie grał z drużyną w play-offach zachodniej konferencji. Latem tego roku LAC będą mieli w swoim salary-cap miejsce na jeden maksymalny kontrakt. Pojawiały się pogłoski łączące Clippers z Kevinem Durantem, ale znacznie większe szanse na pozyskanie super-gwiazdy daje się New York Knicks.

Wszystkie najważniejsze informacje na temat tegorocznych play-offów NBA znajdziecie pod specjalnym tagiem: NBA playoffs 2019.

Tylko dla wtajemniczonych i czytających uważnie 🙂 Założyliśmy na Facebooku specjalną grupę dyskusyjną dla czytelników i przyjaciół PROBASKET.

Grupa jest zamknięta, ale zapraszamy do niej wszystkich pozytywnych fanów NBA – https://www.facebook.com/groups/probasketpl/ – to ma być miejsce, gdzie będziemy dzielić się spostrzeżeniami i wymieniać doświadczeniami. Dołącz do grona pozytywnych fanów NBA.1 KOMENTARZ

  1. Clippersi mogą mieć nawet miejsce w salary na dwóch graczy z topu. Nie podam teraz konkretnych liczb, ale to jest kwestia zwolnienia jednego kontraktu i mają miejsca na dwa maxy w salary. Najważniejsze jednak w tym wszystkim jest to, że Jerry West zna SEKRET. Wie jak zestawić drużynę, aby to wszystko się ze sobą uzupełniało. Także nawet jeśli Clippers mieliby miejsce dla dwóch maxów, to nie zdziwiłbym się jakby West zaproponował kontrakt tylko jednemu, a za resztę kupił zadaniowców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here