Ekipa z Bean-City uzgodniła warunki umowy z Bradem Wanamakerem – gwiazdą zeszłego sezonu Euroligi. Zawodnik po bardzo dobrym sezonie na Starym Kontynencie, dostanie szansę, by zaprezentować swój talent na poziomie NBA.


28-letni Brad Wanamaker zgłosił się do draftu 2011, ale nie znalazł się w wyselekcjonowanej 60-tce. Próbował swoich sił w D-League, ale wkrótce przeniósł się do Europy, gdzie grał m.in. dla Giorgio Tesi Pistoia, Brose Baskets, Darüşşafaka, a ostatnio w Fenerbahce. Boston Celtics zdecydowali się podpisać zawodnika z uwagi na niepewną przyszłość w drużynie Marcusa Smarta, który trafi na rynek jako zastrzeżony gracz.

Wanamaker znalazł się w drugim zespole All-Euroleague po ostatnim sezonie, w któym dotarł z Fenerbahce do Final Four będac jedną z najlepszych postaci w drużynie. W przekroju ostatnich lat pojawiało się więcej opcji, z których Brad mógł skorzystać i przenieść się do najlepszej ligi świata. Dopiero teraz jednak otrzymał szansę, z którą czuje się komfortowo. Jest interesującym wzmocnieniem ławki Brada Stevensa. Ciekawie będzie się przekonać, jak sobie poradzi.

Sprawa Smarta wygląda tak, że Celtics będą mieli ostatnie słowo. Jednak jeżeli oferowana kwota za gracza będzie za wysoka, C’s najprawdopodobniej nie zdecydują się na wyrównanie kontraktu i pozwolą zawodnikowi odejść. Ostatnie doniesienia wskazują na zainteresowanie ze strony Chicago Bulls, Indiania Pacers, Dallas Mavericks i Phoenix Suns. Smart ma za sobą rozgrywki, w trakcie których musiał uporać się z kilkoma urazami. Jest jednak jednym z najlepszych defensorów ligi.

NBA: Odważne oświadczenie Magica Johnsona


5 KOMENTARZE

  1. Oczywiscie mam na mysli rekrutacje i wglad na nasza europejska lige bo B.Wanamaker z Europy nie jest zeby nie bylo,bo zaraz posypia sie komentarze na ten temat.

    • gość Celtom nie jest anonimowy obserwowali go bardzo długo w poprzednim sezonie nawet Danny chciał go za minimum, ale ostatecznie podpisali Larkina. A teraz Larkin odejdzie co jest jasne bo nie będzie 4 pg. Natomiast co do Wanamakera to Boston tym ruchem nic nie ryzykuje bo podpiasli go na 1 sezon za minimum więc jesli się nie sprawdzi to nie będzie dramatu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj