Artur Gronek (33 lata) będzie w sezonie 2018/2019 trenerem Polpharmy Starogard Gdański – poinformował klub za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej.

Artur Gronek to najmłodszy trener w historii ekstraklasy, który poprowadził drużynę do złota. Osiągnął to rok temu z BC Stelmetem Zielona Góra. Z zielonogórską drużyną wygrał również Puchar Polski.

Obecny trener Polpharmy przygodę z poważną koszykówką rozpoczął w Polonii 2011, gdzie terminował u Mladena Starcevića. Później był drugim u boku Davida Dedka (Start Gdynia), Mihailo Uvalina czy też Saso Filipovskiego (Stelmet Zielona Góra). Artur Gronek był również członkiem sztabu reprezentacji Polski.

Artur Gronek to młody, ale już doświadczony trener. W środowisku ma opinię pracowitego i ambitnego szkoleniowca, który ciągle szuka nowych rozwiązań. Przed nim wymagające zadanie odpowiedniej selekcji zawodników i potem przygotowania drużyny do sezonu. Jestem przekonany, że z tego zadania wywiąże się bardzo dobrze – mówi Jarosław Poziemski, prezes SKS Sportowa S.A

źródło: Polpharma Starogard Gdański

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments