W trakcie wakacyjnej przerwy pomiędzy jednym sezonem, a drugim oczy sympatyków koszykówki są skierowane na boiska w Las Vegas. Jak co roku odbywa się tam tzw. Liga Letnia NBA, w ramach której naprzeciwko siebie stają m.in. najciekawsze prospekty ligi.


Liga Letnia cieszy się od wielu lat rosnącą popularnością zarówno wśród drużyn ligi jak i kibiców. W ubiegłym roku po raz pierwszy do rozgrywek dołączyło wszystkie 30 ekip NBA. Teraz władze ligi postanowiły sprawić kibicom małą niespodziankę zapraszając specjalnych gości.
Dzisiaj ogłoszono, że do tegorocznych rozgrywek Summer League dołączą reprezentacje Chorwacji i Chin. Po raz pierwszy w historii na turnieju pojawią się, aż dwie kadry narodowe. Dla drużyny Państwa Środka nie będzie to jednak debiut. Chińczycy mieli okazję występować w ramach Ligi Letniej w 2007 roku. Chorwaci pojadą za ocean po raz pierwszy.

Zeszłoroczna rywalizacja przyciągnęła do Las Vegas rekordową ilość kibiców. W trakcie całego turnieju zmagania obejrzało na żywo, aż 139 972 osób. Tym samym drugi rok z rzędu pobito rekord frekwencji na trybunach. Nie zawiedli również kibice oglądający mecze dzięki NBA TV i ESPN. Wyniki obu stacji dały sumę 30.4 mln obejrzanych godzin. Fani na platformach mediów społecznościowych zanotowali 565 mln wyświetleń video, co stanowiło wzrost o 35 % względem poprzedniego roku.

Tegoroczna Liga Letnia będzie trwała od 5 do 15 lipca. Zawodnicy będą mierzyć się na boiskach Thomas&Mack Center oraz Cox Pavilon na kampusie University of Nevada w Las Vegas. Rozgrywki Summer League będą trwały łącznie 11 dni, w trakcie których odbędą się 83 spotkania rozegrane przez 32 ekipy. 8 najlepszych zespołów zostanie rozstawionych w turnieju.Zwieńczeniem rozgrywek będzie mecz finałowy zaplanowany na 15. lipca.
Drużyny, którym nie uda się zakwalifikować do turnieju zagrają mecz pocieszenia. Każdy zespół zagra co najmniej 5 gier.

Summer League jest znakomitą okazją do zobaczenia w akcji najlepszych prospektów, którzy już niedługo przejmą stery w lidze. Na parkietach Ligi Letniej występowały takie gwiazdy jak chociażby James Harden, Stephen Curry, Kevin Durant, czy Russell Westbrook. Damian Lillard, Blake Griffin oraz John Wall zdobywali statuetki MVP wcześniejszych edycji turnieju.

W zeszłym roku kibice również mogli obserwować młodzież w akcji. Dziewięć z dziesięciu pierwszych wyborów zeszłorocznego draftu występowało w rozgrywkach odbywającej się w Las Vegas, Ligi Letniej. Trzech z nich zostało nominowanych do All-NBA Summer League First Team.
Jak będzie tym razem? Czy Summer League będzie okazją dla kadr narodowych do zaprezentowania swoich największych młodych talentów?

Tylko dla wtajemniczonych i czytających uważnie 🙂 Założyliśmy na Facebooku specjalną grupę dyskusyjną dla czytelników i przyjaciół PROBASKET.

Grupa jest zamknięta, ale zapraszamy do niej wszystkich pozytywnych fanów NBA – https://www.facebook.com/groups/probasketpl/ – to ma być miejsce, gdzie będziemy dzielić się spostrzeżeniami i wymieniać doświadczeniami. Dołącz do grona pozytywnych fanów NBA.

Czy wiesz, że na stronie PZBUK możesz oglądać mecze NBA NA ŻYWO?

Dostęp do transmisji meczów NBA na stronie PZBUK ma każdy zarejestrowany użytkownik, który ma minimum złotówkę na koncie gracza. Transmisje są dostępne zarówno w przeglądarce na komputerach, jak i w telefonach komórkowych. Mecze NBA są z oryginalnym amerykańskim komentarzem – zdarza się, że mecz jest bez komentarza.

Jeśli chcesz skorzystać z możliwości strony PZBUK, to zwróć uwagę na specjalną ofertę powitalną.

Jeśli postawisz swój pierwszy zakład za minimum 50zł i po kursie 1,8 lub większym, to niezależnie od tego czy ten zakład wygra czy przegra, przy kolejnym logowaniu dostaniesz od PZBUK dodatkowy darmowy zakład o wartości 50zł – do wykorzystania oczywiście w serwisie PZBUK.

Co ciekawe PZBUK jako jedyny bukmacher na rynku nie ma warunków obrotu dla darmowego zakładu. Czyli, jeśli zagrasz za minimum 50zł po kursie co najmniej 1,8, to przy kolejnym logowaniu otrzymasz darmowy zakład 50zł – wszystkie wygrane z niego możesz od razu wypłacić na konto lub grać dalej, to będzie Twoja decyzja.

Aby korzystać ze strony PZBUK należy mieć skończone 18 lat.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here