NBA: Capela kontuzjowany. Co wiemy o jego stanie zdrowia? (AKTUALIZACJA)

1
2288

Atlanta Hawks dzisiejszą wygraną z Cleveland Cavaliers okupili dużą stratą. Poważnie wyglądającej kontuzji doznał Clint Capela, którego występ w najbliższych meczach zespołu stanął pod znakiem zapytania.

Dzięki wygranej z wyżej rozstawionymi Cleveland Cavaliers Atlanta Hawks awansowali do tegorocznych Play-offów i po zeszłorocznym sukcesie uniknęli niemiłej niespodzianki. Po spotkaniu w Ohio niesmak jednak pozostał, a drużyna straciła kolejnego podkoszowego w osobie Clinta Capeli. Po niefortunnym starciu z Evanem Mobley’em w końcówce drugiej kwarty 27-latek był zmuszony przy wsparciu kolegów z drużyny udać się do szatni i nie powrócił już na parkiet.

Capela doznał brzydko wyglądającego przeprostu prawego kolana po tym, jak Mobley upadając, oparł się na nodze podkoszowego. Jak donosi Adrian Wojnarowski, w ekipie Jastrzębi panuje jednak generalny optymizm. Wszyscy czekają na wyniki rezonansu magnetycznego, które powinny pojawić się w sobotni wieczór (czasu polskiego).

Absencja Capeli może stanowić poważny problem dla ekipy z Atlanty. Przypomnijmy, że poza grą pozostaje nadal John Collins, który opuścił 23 z ostatnich 27 spotkań sezonu zasadniczego. W serii z Heat więcej minut otrzyma z pewnością Onyeka Okongwu, jednak drugoroczniak nie sprawia wrażenia zawodnika gotowego jeszcze na grę na najwyższym poziomie.

Hawks pierwszy mecz w tegorocznych Play-offach rozegrają w nocy z niedzieli na poniedziałek o 19:00 czasu polskiego.

AKTUALIZACJA: Rezonans magnetyczny nie wykazał uszkodzeń strukturalnych, a jego stan zdrowia zostanie poddany ponownej ocenie w przyszłym tygodniu.
1 KOMENTARZ

  1. „Hawks pierwszy mecz w tegorocznych Play-offach rozegrają w nocy z niedzieli na poniedziałek o 19:00 czasu polskiego.” Szkoda, że mecz w środku nocy, bo bym chętnie obejrzał. 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj