Niepokojące doniesienia zza oceanu. Kentavious Caldwell-Pope, koszykarz Los Angeles Lakers, przeżył chwile grozy, gdy trzech napastników skierowało w jego kierunku broń.


O całym zdarzeniu poinformował TMZ. Zdarzenie miało miejsce wcześniej 17 czerwca. Kentavious Caldwell-Pope stał na podjeździe do swojego domu i rozmawiał z przyjacielem. Świadkowie zeznali, że nagle podjechał samochód i wysiadło trzech mężczyzn z bronią. Kazali KCP oraz jego kompanowi oddać wszystkie drogocenne rzeczy, które przy sobie mają. Ukradli m.in. Rolexa zawodnika Lakers, biżuterię oraz telefony. 

Według wyliczeń policji rzeczy były warte około 150 tysięcy dolarów. Szczęśliwie ani zawodnikowi, ani jego przyjacielowi nic się nie stało. Autorzy doniesień próbowali skontaktować się z Caldwellem-Popem, by ten odniósł się do sprawy, lecz nie otrzymali dotąd komentarza. Może to wynikać z faktu, że prowadzone jest śledztwo i policja zabroniła KCP kontaktowania się z przedstawicielami mediów. 

Caldwell-Pope rok temu podpisał z Los Angeles Lakers 3-letni kontrakt za 39 milionów dolarów. W 67 meczach sezonu regularnego notował na swoje konto średnio 9,7 punktu, 2,7 zbiórki trafiając 43,1 FG% oraz 41 3PT%.






21 KOMENTARZE

  • Pewnie, wina ofiary. Jak kobietę z rodziny Starego grzybka bandzior zgwałci to kolega najpierw zrobi wywiad, czy sukienki nie miała przykrótkiej? Widocznie skromnością nie grzeszyła…

   PS: Po co jest moderacja komentarzy na tym portalu? Zdaje się, że można pisać cokolwiek ślina przyniesie, o ile nie obraża się piszących artykuły. Klasa, pogratulować 🙄

  • @Naars śmieszny jesteś z tym domaganiem się cenzury, bo ktoś nie zapłakał nad losem „biednego” KCP.
   gościu stracił jakieś drobne bibeloty i finansowo nawet tego nie zauważy, poużalajmy się wszyscy jaka tragedia go spotkała.

  • @pan egiryk: Aha, to jak ktoś ma pieniądze to już wolna droga, można rabować z bronią w ręku? Wyższa moralność, dla mnie, widać, niepojęta. 😏

  • Że nie kumasz, to widać, w końcu nie rozmawiamy o tym czy można kraść, tylko o tym czy stała mu się wielka krzywda i musimy go opłakiwać, a kto nie opłakuje temu ban ;p
   To jest dopiero podejście z kosmosu i lewackie wymuszanie swojego widzimisię.

  • pan egiryk, zawiść to obrzydliwe uczucie, nie przystoi porządnemu człowiekowi.

  • Tu nie chodzi o to, że ktoś ma opłakiwać, tylko o to, że zasugerowałeś iż mu się należało, a że jest bogaty, to już w ogóle problemu nie ma.
   Głupie to straszliwie.

  • @Inszy
   jeżeli to było do mnie, to nie – nie zasugerowałem że się mu należało.
   Natomiast napisałem że nie ma mu czego współczuć, straszna krzywda mu się nie stała, a finansowo strata przy jego zarobkach jest do przeżycia. Jak ci ukradną wycieraczkę z samochodu, to też będziesz lamentował jaka to straszna tragedia dotknęła ciebie i całą twoją rodzinę? Dla niego bibeloty za 150 tys baksów to jak dla ciebie ta wycieraczka. Gorsze tragedie się ludziom dzieją.

 1. Nie, to ty nie kumasz.

  Po pierwsze: na tym portalu jest cenzura komentarzy, ale nie cenzurowane jest tak naprawdę nic, co nie jest atakiem na redaktorów. Uważam, że moderacji komentarzy nie powinno być w ogóle, ale skoro już jest, to obnażam jej nonsens.

  Po drugie: nigdzie nie pisałem, że trzeba KCP „opłakiwać, bo jak nie, to ban”, jak sobie ubzdurałeś, tylko że nie wypada komentować napaści na kogokolwiek mówiąc, że widać się obnosił ze swoim bogactwem, bo co to jest w ogóle za argument. Nie można napadać na ludzi i już, jakiekolwiek usprawiedliwianie tego jest po prostu objawem żenującego poziomu moralności człowieka mówiącego takie rzeczy. A jeśli moderacja komentarzy na stronie już ma być, to powinna celować w takie wypowiedzi, a nie w krytykę redaktorów.

  • Nie akceptujemy wielu, bardzo wielu komentarzy, które uważamy, że obrażają innych Czytelników, zawodników i inne osoby. Nie akceptujemy przekleństw. Kasujemy część komentarzy Pawła, który powtarza co chwile o „podszywaczach” i wypisuje dużo agresywnych komentarzy, których nie chcemy, aby były widoczne. Czasem coś nam może umknąć – czasem też system sam zalicza komentarz do spamu, bo tak ustawiony filtr. Nie dziwcie się, że nie chcemy pewnych komentarzy i dyskusji na naszej stronie. To co znajduje się w komentarzach ma także wpływ na odbiór całej strony przez innych Czytelników. To co dzieje się w komentarzach, to także nasza „wizytówka”. Od dawna rozważamy całkowite usunięcie komentarzy, ale wciąż mamy nadzieję, że nie będzie to konieczne. Może jednak musimy zastosować mocniejszą selekcję. Jeśli masz lepszy pomysł, to możesz zaproponować.

  • 1) Usunięcie komentarzy to najgorsze, co możecie zrobić.
   2) Sekcja komentarzy nie jest waszą „wizytówką”, bo nikt nie jest w stanie w 100% kontrolować co czytelnicy strony A, B, C czy D będą wypisywać. Nie tylko wy możecie być niezadowoleni z poziomu niektórych dyskusji, nawet portale dużo większe od waszego i o bardzo różnej tematyce borykają się z trollami/idiotami w komentarzach 🤷‍♂️
   3) Jedynym sensownym systemem, który jako-tako funkcjonuje, jest wymuszenie rejestracji użytkowników, dodanie przycisku raportowania/zgłaszania konkretnych komentarzy i reagowanie banami czasowymi/trwałymi dla tych, których społeczność uzna za zbyt toksycznych.

   To, co obecnie robicie z komentarzami, jest nieczytelne, bo, o ile wiem, nie macie żadnego konkretnego regulaminu, więc każda wasza interwencja jest uznaniowa. Do tego bardzo często zdarza się, że ktoś pisze komentarz, a wy go weryfikujecie pół dnia później, a to sprawia, że żadna wymiana opinii nie może już mieć miejsca – to nie forum, to strona z newsami, mało kto będzie wracał i udzielał się pod wczorajszym newsem.

  • @Redakcja:
   – Może całkowite usunięcie komentarzy to najlepsza opcja, skoro ludzie nie chcą się zmienić i nauczyć choćby tego, że mają do czynienia z drugą osobą i nie wiedzą, czy ta druga osoba np. nie targnie się na swoje życie albo zrobi komuś wjazd na chatę, jak nie wytrzyma – takie sytuacje (było o nich głośno) miały miejsce w zeszłym roku. Część konkurencji waszego serwisu ma wyłączone komentarze i funkcjonuje bez tego.

   Także jeśli jest zależy Wam na jakości waszego serwisu, to może najlepiej wyłączyć komentarze – przynajmniej nie będziemy sobie mnożyć nieuświadomionych grzechów języka, za które też będzie trzeba pokutować. Odsyłam do listów św. Jakuba z Nowego Testamentu – nie ignorujcie tych spraw.
   Polecam także ku przestrodze wykładnię samego Jezusa – on rozszerza przykazanie Nie Zabijaj także do słów, które również przyczyniają się do śmierci.

   Więc tak – nasze komentarze to także nasza wizytówka.

  • To może zacznij od tego żeby ogarniać czyj komentarz przez kogo jest napisany i co komentujesz.
   Albo wróć do podstawówki jeżeli masz z tym aż takie problemy.
   Bo sapiesz do mnie o komentarz, który nie ja pisałem.
   Ja nadal potwierdzam – żadna wielka krzywda KCP się nie stała, nie ma co płakać nad jego losem.
   A cenzurować czyjeś wpisy, bo nie użala się nad losem KCP – to GŁUPOTA.

   Zaraz jeszcze wszyscy zaczną mu świeczki w komentarzach wklejać żeby pokazać jak bardzo się solidarują z jego stratą – i już mamy jasełka na całego :]

 2. @pam egiryk:
  „Nie ciesz się dziadku z cudzego wypadku, bo dzisiaj moje, a jutro twoje”, jak mawia pewne ludowe przysłowie. Kto tego nie przeżył, to nie ma pojęcia, co czuje napadnięta osoba, ktokolwiek by to nie był – ja doświadczyłem lata temu, więc wiem.

  PS. „kto pogardza bliźnim, ten grzeszy”, tak więc radzę wszystkim uważać.

 3. Ja uważam że to super że są komentarze i można coś skrobnąć. Lubię czytać i wymieniać się poglądami. Moze wprowadzić mocniejsza selekcję albo zrobić jakieś krótkie uregulowanie jakie komenty są niedopuszczalne. Myślę ze jak nie ma komentarzy to nie ma interakcji, a jak nie ma interakcji to nie ma społeczności.

 4. Uważam, że redakcja bardzo dobrze radzi sobie z cenzurą. Cenzura jest tu niepotrzebna, chyba , że dotyczy przekleństw a nie poglądów czy oceny. Radzę doceniać wolność słowa w Internecie , bo to w tej chwili ostatni bastion wolności a nie straszyć cenzurą i wymachiwać czerwoną chorągiewką, tylko dla tego , że ktoś ma inne pogląy.

  • Nasza „cenzura” nie dotyczy poglądów, ale chamstwa i głupoty. Nie chcemy, żeby na naszych stronach ludzie pluli jadem, bo wprowadzają tym atmosferę, która wpływa także na odbiór nas przez innych Czytelników. Jak tak tego potrzebują, jak nie radzą sobie z emocjami, to niech znajdą inne miejsce.

  • @Murdi – wolność słowa już dawno przekroczyła dopuszczalne granice. Jestem internautą od 20-lat i widziałem nieraz takie rzeczy, że francuskie karykatury o Mahomecie to przy nich pikuś. To wszechobecne chamstwo i głupota sprawiają, że internet prosi się o cenzurę, a wręcz o całkowite wyłączenie, co wkrótce nastąpi. Wręcz tęsknię za tym, aby 500 lat technicznego postępu poszło z dymem – bo może niektórzy ludzie dzięki temu będą choć trochę mniej otumanieni.

  • I tego się trzymajmy, bo to zdrowe podejście( dot. odp. Redakcji).
   Do kamilbolt: Niestety ludzie bardzo łatwo poddają się otumanianiu , sterowaniu , propagandzie. Jeśli ludzie tylko potrafią myśleć , otrząsnąć się i chce im się szukać to w internecie mogą znaleźć wiele cennych informacji. Niestety tych drugich jest mało. Internet powiedział nam ilu głupich i zawisnych ludzi z niego korzysta. To też wiedza i uświadamianie samego siebie, kto nas otacza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here