Kolejne tygodnie, odkąd liga została zawieszona, powodują niepewność co do podpisywania nowych kontraktów. Zawodnik Sacramento Kings, Bogdan Bogdanović, po sezonie zostanie wolnym agentem. Co na to jego zespół?Reprezentant Serbii, który w kadrze narodowej gra od 2013 roku, od trzech sezonów reprezentuje również barwy Sacramento Kings. Zadebiutował w NBA w wieku 25 lat, podpisując swój kontrakt w 2017 roku. Mierzący 198 cm obrońca od pierwszego sezonu stał się jedną z ważniejszych postaci w zespole. Po swoim debiutanckim sezonie został zaliczony do II składu debiutantów, gdzie znalazł się m.in. obok Lonzo Balla.

O tym, że był bardzo ważnym elementem swojej drużyny, świadczy ilość rozgrywanych minut w każdym sezonie. Wliczając w to niedokończone rozgrywki 2019/20, przebywał na parkiecie średnio po 28 minut. Ze swoich 201 meczów w najlepszej lidze świata, prawie połowę rozpoczynał w pierwszej piątce (90 występów).

W tym sezonie Bogdan Bogdanović rzuca średnio 14,5 punktu na mecz, dokładając do tego 3,2 asysty i 3,2 zbiórki. Trafia do kosza ze skutecznością 43,3%, z czego 37% z rzutu zza łuku. Na 53 rozegrane gry, 20 razy rozpoczynał w wyjściowej piątce. Jak do tej pory Sacramento Kings zajmują 11 miejsce w konferencji zachodniej z bilansem 28 zwycięstw i 36 porażek.

Jak podaje Jason Jones z The Athletic, zatrzymanie Bogdanovića u siebie, będzie głównym priorytetem Kings. Latem stanie się on wolnym agentem, lecz najprawdopodobniej od razu przedłuży swój kontrakt z aktualnym zespołem.

Wybrałem 10 najlepszych produktów z promocji Nike!


Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
MasterZen
MasterZen
12 kwietnia 2020 01:53

Jeśli ma ambicje sportowe, to powinien odejść.

pawel
pawel
13 kwietnia 2020 10:35
Odpowiedz  MasterZen

Uspokój się z tym pokrętnym rozumowaniem, drużyna, która będzie tylko lepsza. Gdzie ma niby iść? Tam się rozwija i doceniają go.