Były rozgrywający San Antonio Spurs – Tony Parker – przyznał, że perspektywa zostanie prezesem klubu piłkarskiego jest dla niego bardzo kusząca. Chodzi oczywiście o występujący w Ligue 1 i Lidze Mistrzów UEAFA Olympique Lyon.


Czterokrotny mistrz NBA stwierdził, że jeśli nadarzy się taka okazja, to z pewnością będzie się starał, aby tę posadę objąć: – Dla mnie już ogromnym zaszczytem jest fakt, że obecny prezes Lyonu – Jean-Michel Aulas – rozważa moją kandydaturę. Wiem, że to ogromne wyzwanie, będę musiał się sporo nauczyć. Jeśli jednak zostanę poproszony o przejęcie sterów, to przystanę na tę propozycję.

Aulas przyznał, że Parker może zostać jego następcą już w 2023 roku, kiedy to aktualny prezes planuje przejść na emeryturę. – Jest odpowiednią osobą do zarządzania tak wielką organizacją – stwierdził Aulas.

Parker jest od 2014 roku właścicielem/prezesem koszykarskiego klubu ASVEL Lyon-Villeurbanne. Pod jego wodzą zespół powrócił w 2019 roku do Euroligi, w której ostatni raz wystąpił w 2010 roku.


Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments