Różnie wiodą się losy Nicolasa Batuma w najlepszej lidze świata. Charlotte Hornets musieli zwolnić go z umowy, by zrobić miejsce na kontrakt Gordona Haywarda. Jednak Francuz bardzo szybko znalazł dla siebie nową drużynę. W walce o mistrzostwo pomoże Kawhiemu Leonardowi.


W salary-cap Charlotte Hornets nie było już miejsca. Zespół uzgodnił z Boston Celtics warunki transferu za Gordona Haywarda, który podpisze z nową drużyną 4-letni kontrakt za 120 milionów dolarów. To oznaczało dodatkowe ruchy, które musieli wykonać w Północnej Karolinie. Padło na zwolnienie z kontraktu Nicolasa Batuma. W końcu Francuz trafił na rynek wolnych agentów i wkrótce ma podpisać umowę z Los Angeles Clippers.

Batum grał na 5-letnim kontrakcie za 120 milionów dolarów. Ma za sobą naprawdę trudny sezon, bowiem trener James Borrego nie widział dla niego miejsca w swojej rotacji. 32-latek zamiast rozgrywać najlepszy basket w karierze, przyglądał się akcji z perspektywy ławki rezerwowych. Rozegrał zaledwie 22 mecze i jego liczby wołały o pomstę do nieba. Batum potrzebował zmiany środowiska. W LA dostanie konkretną rolę z ławki i szansę na walkę o mistrzostwo. 

Wszystko wskazuje na to, że Francuz wkrótce podpisze z drużyną Clippers roczną minimalną umowę. Zespół da Batumowi szansę na to, by odbić się po słabszych latach i powalczyć o kolejny kontrakt. O zawodnika pytali również Golden State Warriors, Toronto Raptors, Utah Jazz oraz Milwaukee Bucks. W rotacji LAC było tylko 12 graczy na w pełni zagwarantowanych umowach, więc mieli idealną okazję na dołączenie do składu doświadczonego gracza. 
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments