Jak donosi Adrian Wojnarowski, środkowy klubu z Florydy zamierza pojawić się na boisku w poniedziałkowym meczu z Toronto Raptors. Bam Adebayo był wyłączony z gry od ponad półtora miesiąca.


24-latek, który był dwukrotnie wybierany do All-Defensive ostatni raz na parkietach NBA widziany był 29 listopada. Sześciotygodniowa przerwa centra Miami Heat związana była z rehabilitacją po przejściu operacji kciuka. Adebayo w obecnych rozgrywkach zagrał do tej pory w 18 meczach, notując średnio 18,7 punktu, 10,2 zbiórki, 3,2 asysty i 1,1 przechwytu.

Powrót Adebayo najprawdopodobniej ograniczy minuty Omera Yurtsevena, który na absencji swojego kolegi skorzystał zdecydowanie najwięcej pośród graczy całej rotacji. Mierzący 213 centymetrów Turek podczas nieobecności All-Stara notował średnio 10,3 punktu, ośmiokrotnie zaczynając spotkanie w pierwszej piątce.

Miami Heat notują obecnie bilans 26-15 i zajmują drugie miejsce w konferencji wschodniej. Brak podstawowego defensora podopiecznych Erika Spoelstry nie wpłynął negatywnie na postawę Żaru z Miami w kolejnych meczach. W 23 spotkaniach Heat wygrali szesnastokrotnie, przegrywając w siedmiu grach.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj