NBA: Giannis z nową umową? Ciekawe plotki o MVP

5
6287

Milwaukee Bucks zdają sobie sprawę, że muszą być bardzo ostrożni. Giannis Antetokounmpo za rok może podpisać maksymalne przedłużenie i swoje najlepsze lata spędzić w drużynie z Wisconsin. Pytanie, czy Grek nie zmieni zdania i nie będzie miał ochoty na przetestowanie rynku. 


Generalny menadżer Milwaukee Bucks – Jon Horst zapowiedział już, że przedstawi Giannisowi Antetokounmpo ofertę maksymalnego przedłużenia kontraktu. Stanie się to dopiero w przyszłym roku, gdy MVP ligi będzie miał możliwość podpisania „super-maksymalnej” oferty. To rzecz jasna całkowicie naturalne podejście ze strony drużyny. Chcą jak najszybciej zabezpieczyć przyszłość zawodnika w ekipie.

Antetokounmpo na jeszcze ważny 2-letni kontrakt, w ramach którego zarobi 53 miliony dolarów. Po zdobyciu MVP, jego super-max to olbrzymie 247 milionów dolarów w 5-letnim przedłużeniu. Giannis od lat powtarza, że lojalność wobec drużyny z Wisconsin jest dla niego istotnym elementem funkcjonowania jako profesjonalny sportowiec. Co jeśli Bucks w sezonie 2019/2020 nie spełnią oczekiwań swojego lidera? Ten potrzebuje przecież pomocy.

Antetokounmpo już miał wywierać na Bucks presję związana z utrzymaniem w rotacji kluczowych graczy. Zespół z Milwaukee nie operuje na dużym rynku, dlatego jego finansowe możliwości w dużej mierze są ograniczone. Na pewnym etapie ekipa może więc szukać oszczędności, a to źle wpłynie na możliwości rotacji budowanej konsekwentnie wokół Giannisa. Wtedy zaczną się dla drużyny prawdziwe problemy, bo zawodnik może zacząć szukać dla siebie nowej przystani.

Na horyzoncie pojawiła się bowiem plotka o gotowości do zgarnięcia Antetokounmpo z rynku przez Golden State Warriors, którym wcześniej udało się przechwycić Kevina Duranta. Dołączenie Giannisa do będącego w najlepszym momencie kariery Stephena Curry’ego (mają tego samego agenta) odbudowałby GSW jako zespół o absolutnie największe sile rażenia w lidze. Bucks stąpają więc po cienkiej linie. Na Giannisa jest skierowany wzrok wszystkich GM-ów. – Myślę, że będzie z Bucks na wiele lat – jest przekonany Horst.

Mamy dodatkową zniżkę w oficjalnym sklepie NBA dla Czytelników PROBASKET! Więcej info>>

Zastanawiasz się nad zakupem League Passa NBA? Tutaj doradzamy, który pakiet wybrać.


Posłuchaj podcastu PROBASKET w czterech miejscach:

  1. SoundCloud
  2. YouTube
  3. iTunes
  4. Spotify

Michał Pacuda, PROBASKEThttp://twitter.com/Pacuda
Krzysztof Sendecki, Radio Zethttp://twitter.com/sendecki81

Podcast PROBASKET 021:
1:13 – 8. miejsce na świecie, to duży sukces reprezentacji Polski, ale czy zmieni on postrzeganie koszykówki przez kibiców w naszym kraju?
23:35 – 7. miejsce reprezentacji Stanów Zjednoczonych, to najgorszy wynik tej kadry w historii, ale czy ktoś słowem wspomni o odpowiedzialności trenera?
40:45 – Analizujemy Power Ranking NBA. Coś specjalnego dla kibiców Boston Celtics.
1:07:04 – Nowy wizerunek Dwighta Howarda. Dramatyczne decyzje Lonzo Balla.

Podcast PROBASKET – SoundCloud, iTunes, Spotify i YouTube


Subscribe
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kuba
Kuba
18 września 2019 12:34

To pompowanie GSW nie ustaje-„absolutnie największa siła rażenia w lidze, „Curry w najlepszym momencie”-bezrefleksyjne i głupawe.Zejdźcie na ziemię.

Magic
Magic
18 września 2019 13:13

Prawda jest taka, że marketingowo Bucks mają mało do zaoferowania… Jeśli chce budować swoją markę to powinien rzeczywiscie uciekać.

Jerzu
Jerzu
18 września 2019 14:37

Nie ma mowy. Antek zostaje w Milwaukee. To nie ten rodzaj charakteru, by na siłę latać za innymi gwiazdami i tytułami. Bucks też zbyt dobrze funkcjonują, by cokolwiek im zarzucić.

Podawacz Ręczników Podawaczowi Ręczników
Podawacz Ręczników Podawaczowi Ręczników
18 września 2019 16:26

Wszystko spoko, ale jest jedno ale… to On (Pracownik) ma spełnić oczekiwania Bucks (Pracodawcy) a nie odwrotnie. Coś w ostatnich latach się przebiegunowało zawodnikom, menadżerom i dziennikarzom. I potem są obrażanki, fochy i żądania transferu. To jest chore! Chcesz przytulić misia? To graj jak mistrz. Proste.

Pacers
Pacers
18 września 2019 18:40

Dobry komentarz.Ostatnimi latami zawodnicy mają fochy i sami by chcieli budować drużyny, albo iść na gotowe.Lebron płakał, że chce Davisa,Leonard że PG13.