Podczas wczorajszego (sobota, 25 czerwca) finału turnieju streetballowego Red Bull King of the Rock poznaliśmy, kto będzie reprezentować Polskę w rozgrywkach międzynarodowych 17 września w Stambule. Plac przed Centrum Bankowo-Finansowym w Warszawie wypełnił tłum kibiców, którzy przez prawie 5 godzin dopingowali najlepszych 32 zawodników wyłonionych podczas 7 faz eliminacyjnych. To było wielkie święto koszykówki!


Druga polska edycja zawodów streetballowych Red Bull King Of The Rock dobiegła końca. W warszawskim finale wzięło udział 32 najlepszych zawodników wyłonionych z siedmiu faz eliminacyjnych. Prawo do reprezentowania Polski na światowym finale w Turcji zdobył Mateusz Szwed! W pojedynku rozstrzygającym rywalizację pokonał Marcina Zarzecznego 11:10.

[ot-video][/ot-video]

Na placu przed Centrum Bankowo Finansowym w Warszawie w sobotni wieczór 25 czerwca, przystąpiło 25 zawodników, którzy zagwarantowali sobie grę awansując w trakcie eliminacji oraz 7 graczy z dziką kartą. W wyczerpujących i testujących odporność starciach jeden na jeden, najlepszy okazał się Mateusz Szwed z Żyrardowa i to on pojedzie do Stambułu, by walczyć o tytuł mistrza Red Bull King Of The Rock. W ogólnopolskim finale pokonał Marcina Zarzecznego. Mecz pokazał, jak bardzo wyczerpujący był to turniej dla obu zawodników. Mateusz szybko zbudował przewagę kończąc swoje akcje spod obręczy. Marcin, mimo kontuzji lewego kolana, odpowiedział w końcówce. Po jego ostatniej trójce strata stopniała do jednego punktu. Nie miał już jednak czasu by ją odrobić i z awansu cieszył się z trudem łapiący oddech Mateusz. Teraz czas na regenerację, bo dla niego kolejny przystanek to Stambuł i walka w ogólnoświatowym finale.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here