W czwartym sparingu przed mistrzostwami świata reprezentacja Stanów Zjednoczonych zmierzyła się w Abu Dhabi z Grecją. Zespół prowadzony przez Steve’a Kerra odniósł kolejne przekonujące zwycięstwo.

USA – GRECJA 108:86

Amerykanie w kolejnym sparingu nie dali najmniejszych szans swoim rywalom. Tym razem podopieczni Steve’a Kerra zostawili w pokonanym polu reprezentację Grecji. Mecz został rozegrany w Abu Zabi i był to przedostatni sprawdzian kadry Stanów Zjednoczonych przed zbliżającymi się dużymi krokami mistrzostwami świata.

Gracze zza oceanu już w pierwszej kwarcie pokazali, kto będzie dominował w tym spotkaniu. Zespół Kerra bardzo szybko odskoczył rywalom i wygrał pierwszą odsłonę spotkania 32:17. W drugiej kwarcie Grecy zdołali zmniejszyć swoją stratę, ale kwarta trzecia i czwarta ponownie padły łupem graczy ze Stanów Zjednoczonych.

Anthony Edwards był liderem zespołu w tym spotkaniu. Gracz, który na co dzień występuje w Minnesota Timberwolves, zdobył aż 21 punktów, przebywając na parkiecie w sumie 17 minut. Cameron Johnson dorzucił 13 oczek, w sumie aż 6 zawodników USA zdobyło 10 lub więcej punktów, co pokazuje, jak wyrównanym zespołem są Amerykanie. Wśród podopiecznych Kerra nie było w tym meczu gracza, który nie zdobyłby punktu.

Po meczu zadowolenia ze swojego występu, jak i postawy całej drużyny nie krył Anthony Edwards.

– Myślę, że poszło nam całkiem nieźle, spisaliśmy się naprawdę dobrze i kroczymy dalej w kierunku naszego celu.

Reprezentacja Grecji w sparingu musiała sobie radzić bez Giannisa Antetokounmpo, który z powodów zdrowotnych zrezygnował z gry w imprezie rozpoczynającej się już 25 sierpnia.