Adam Waczyński jest coraz bliżej przenosin do zespołu Unicaja Malaga. Od kilku tygodni było głośno o zainteresowaniu rzucającym reprezentacji Polski ze strony hiszpańskiego klubu, ale teraz oferta stała się oficjalna. Jest tylko jeden szczegół do dopięcia. 


Oficjalna strona internetowa ligi ACB informuje, że Unicaja Magala złożyła ofertę trzyletniego kontraktu dla Adama Waczyńskiego. Dlaczego informuje o tym strona ligowa?

Jeżeli zawodnik grał w Hiszpanii i chce zmienić klub na inny w lidze ACB, oferta kontraktu od nowego klubu może być wyrównana przez ostatni zespół. W przypadku Waczyńskiego, jeżeli Rio Natura Monbus Obradoiro wyrówna ofertę Unicaji Malaga, potrzebne będzie przeprowadzenie transakcji – swoisty wykup karty zawodnika z dotychczasowego klubu.

RIo Natura Monbus Obradoiro ma teraz pięć dni kalendarzowych na złożenie równoważnej oferty rzucającemu reprezentacji Polski. Jeżeli nie uczyni tego do piątku 22 lipca do 24:00, Waczyński będzie mógł bez problemu podpisać kontrakt z nowym klubem. Problem powstanie, w sytuacji konieczności wykupu. Czy wtedy Unicaja zdecyduje się zapłacić za kartę zawodnika?

Z dużą dozą prawdopodobieństwa dotychczasowy zespół Polaka nie byłby w stanie płacić Waczyńskiemu tyle, ile oferuje bogatsza Unicaja. Reprezentanta Polski czeka nerwowe pięć dni.

Kontrakt od Unicaji miałby trwać trzy lata, z opcją rozwiązania po dwóch sezonach.

 
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here