Denver Nuggets zakończyli już swą przygodę z Ligą Letnią w Las Vegas, po tym, jak w dogrywce ulegli Phoenix Suns 82:81. Rotacja zespołu, w którym skautem jest Rafał Juć ograniczyła się tylko do ośmiu graczy, a nasz rodak – Mateusz Ponitka spędził na parkiecie niemalże 25 minut.

Mateusz Ponitka spędził na parkiecie prawie 25 minut i w tym czasie udało mu się zanotować 4 punkty (2/4 z gry), 10 zbiórek (z czego aż 6 w ofensywie!), 2 przejęcia, asystę i stratę. Zagrał zdecydowanie swój najlepszy mecz w barwach „Bryłek” i w końcu mógł nacieszyć się piłką w swoich rękach. Oczywiście najwięcej prób rzutowych oddał Fredette, który trafiając 13 z 26 rzutów zanotował 29 punktów.

Denver Nuggets zakończyli Ligę Letnią z bilansem 3 zwycięstw i dwóch porażek. Teraz przed zespołem Mike’a Malone’a wewnętrzny obóz, po którym zagrają kilka spotkań przedsezonowych. Bardzo prawdopodobne, że Ponitka dostanie zaproszenie zarówno na obóz, jak i mecze przedsezonowe. Zobaczymy jednak, jaką podejmie decyzję, bowiem w międzyczasie reprezentacja Polski będzie walczyła o awans do Mistrzostw Europy.