Dość niespodziewane przedłużenie kontraktu Paula George’a z Oklahoma City Thunder sprawiło, że zespół wciąż wygląda przyzwoicie, przynajmniej na papierze. Jak zapewnia sam Paul George, on i jego koledzy są gotowi walczyć nawet o mistrzostwo.

Przed poprzednim sezonem do Oklahoma City Thunder dołączyło dwóch klasowych zawodników, Paul George oraz Carmelo Anthony. Nadzieje przed sezonem były duże, jednak skończyło się na porażce z Utah Jazz już w pierwszej rundzie playoffs.

Po nieudanych playffach wokół George’a krążyło wiele pogłosek jakoby w tym sezonie miał grać w rodzinnym Los Angeles w barwach Lakers. Jednak były gracz Indiana Pacers przedłużył kontrakt z Thunder i już bez Carmelo Anthony’ego, ale wciąż z Russellem Westbrookiem będzie walczył o jak najlepszy wynik.

Jak sam zauważa cały zespół jest gotowy do walki o mistrzostwo – W zespole jest chemia. Mamy świetnych chłopaków, z którymi możemy na takim poziomie na jakim powinniśmy. Spójność jaką teraz tworzymy pozwala nam bardzo dobrze grać z drużynami, które mają bilans zwycięstw poniżej 50%. Myślę, że ten zespół ma szansę ugrać więcej. Podpisałem tutaj kontrakt dlatego,  bo wierzę w sukces, jak każdy z nas. Będzie to trudny sezon, ale myślę, że damy radę.

W trakcie trwającego offseason Thunder sprowadzili w swoje szeregi Dennis Schroedera, który już wcześniej dawał do zrozumienia, że niekoniecznie chciałby kontynuować karierę w Atlanta Hawks. Pozytywnie o reprezentancie Niemiec mówi jego nowy kolega z drużyny, Steven Adams – Bardzo dobrze się z nim gra na pick&rollach. Wie jaką podjąć decyzję przy zasłonie.

Schroeder natomiast cieszy się z faktu grania z byłym MVP ligi – To będzie ekscytujący sezon. Cieszę się, że będę grał z takimi zawodnikami jak Russ, czy George. To dla mnie bardzo ważne.

NBA: Butler do listy życzeń dołączył Miami Heat
4 KOMENTARZE

  1. Ale gdzie on mówił mistrzostwie?A deuga sprawa PG13 juz nie raz miał mieć MVO sezonu i mistrza.Także na jego wypowiedzi trzeba brać poprawkę

  2. Dawac Oklahoma ,jeśli chodzi o potencjał defensywny tej drużyny, to jest on bardzo duży. Jesli od początku sezonu nabędą pewne nawyki ,to później tylko to przyniesie efekty.Russell wywalcz coś ,poza indywidualnymi osiągnięciami.

  3. Stali bywalcy może Pamietaja przez mgle mojego posta z rok temu aporpo Westbrooka i OKC.. Wysnulem tam tezę że najlepiej dla Drużyny oraz Westa byłoby przesunięcie do na pozycję nr 2 dzięki czemu nie miałby tyle czasu piłki w rękach co przełożyło y się na drużynę… I powiem wam że bardzo jestem ciekaw czy trener zdecyduje się na ustawienie z Westem i Schroeder em w s 5 jlub chociaż w końcówkach meczu bo te wiemy West psuje najmocniej. Westbrooka dla mnie to najlepszy koszykarz nba jeżeli chodzi o czyste umiejętności w ataku i obronie jest bestia.. Problem to ego i są Olu na gra w 4 Q.. Naprawdę patrzę na ten zespół z ogromnym optymizmem i bardzo trzymam kciuki za Schroeder żeby grał tak super że wkradnie się jeżeli nie do S5 to chociaż na drugie połowy spotkań OKC.. I wtedy mielibyśmy czarnego konia tego sezonu.

    • Racja, może faktycznei Russ potrzebuje kogoś, kto trochę go wspomoże w rozgrywaniu i pozbawi piłki. Chociaż swoją drogą tutaj znacznie większą rolę powinien odgrywać George, bo niestety w 4Q jak trzeba gonić wynik, to zazwyczaj robi to tylko Westbrook. Ale potencjał w defensywie w tym sezonie rzeczywiście bardzo wysoki, oby tylko nie było kontuzji kluczowych graczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj