Finał NBA: Dlaczego Raptors wygrali? Co muszą zmienić Warriors?

1
2817

Na YouTube jest taki użytkownik (mówi o sobie „Coach Daniel”), który od czasu do czasu publikuje ciekawe analizy gry drużyn NBA. Dzięki niemu możemy lepiej zrozumieć, jakie błędy popełnili Warriors w pierwszym meczu finału, jak świetnie nieobecność Kevina Duranta wykorzystali Raptors i jaką obronę stosowała drużyna z Toronto, aby ograniczyć poczynania rywali.


Zastanawiałem się czy w dziale NBA publikować na PROBASKET news, gdzie główną treścią jest video-zagrywki, których tak naprawdę nie da się opisać. Trzeba je obejrzeć (jest po angielsku).

Video trwa dziewięć minut i pokazuje konkretne sytuacje, w których Raptors wykorzystywali różnne rozwiązania w obronie, a one powodowały konkretne zachowania Curry’ego i Warriors.

Nieobecność Duranta to nie tylko brak zdobywanych punktów. Sam fakt, że przebywa on na parkiecie (może nawet stać w rogu) pomaga Warriors rozciągnąć grę, a co za tym idzie ułatwia zdobywanie punktów pozostałym graczom jego drużyny.

W tym video zobaczycie jak Andre Iguodala próbuje być „rozciągającym grę„, jednak albo nie trafiał za trzy, albo wcale nie chciał w rogu i rzucać z dystansu (nie czuł się pewnie?).

Ważniejsze są jednak zasady przyjęte przy obronie Stepha Curry’ego – podwajanie, potrajanie i pomoc przy pick&rollach, zacieśnianie całej obrony (brak strzelców w rogach) i późniejsza rotacja defensywy.

Coach Daniel” pokazuje też jakie rozwiązania powinni zastosować Warriors, kiedy nie ma Duranta. O to, że to zrobią nie musimy się martwić. Trener Steve Kerr oraz jego asystenci mieli długie trzy dni na analizę pierwszego meczu i na pewno będziemy świadkami zupełnie nowych rozwiązań. Nie wiemy tylko czy przyniosą one efekty i jak odpowiedzą gracze Raptors.

Polecam śledzenie autora na YT. Dziękuję też Piotrowi, który na Wykopie dodał to video, a dzięki temu przypomniał mi o analizach „Coacha Daniela”.

Drugi mecz finału NBA już dziś w nocy!

MECZ 2: 2 czerwca, noc z niedzieli na poniedziałek godz. 2:00
Toronto Raptors – Golden State Warriors

MECZ 3: 5 czerwca, noc z środy na czwartek godz. 3:00
Golden State Warriors – Toronto Raptors

MECZ 4: 7 czerwca, noc z piątku na sobotę godz. 3:00
Golden State Warriors – Toronto Raptors

*MECZ 5: 10 czerwca, noc z poniedziałku na wtorek godz. 3:00
Toronto Raptors – Golden State Warriors

*MECZ 6: 13 czerwca, noc z czwartku na piątek godz. 3:00
Golden State Warriors – Toronto Raptors

*MECZ 7: 16 czerwca, noc z niedzieli na poniedziałek godz. 2:00
Toronto Raptors – Golden State Warriors

* jeśli będzie konieczny

Kto wygra finał NBA 2019?

  • Warriors 4-2 (31%, 1 244 Votes)
  • Raptors 4-2 (19%, 766 Votes)
  • Raptors 4-3 (18%, 709 Votes)
  • Warriors 4-1 (16%, 647 Votes)
  • Warriors 4-3 (6%, 249 Votes)
  • Warriors 4-0 (4%, 165 Votes)
  • Raptors 4-1 (4%, 158 Votes)
  • Raptors 4-0 (1%, 46 Votes)

Total Voters: 3 984

Loading ... Loading ...

Finał NBA: Co muszą zrobić Warriors w drugim meczu?

Finał NBA: Leonard czy Curry? Raptors czy Warriors? Szukamy odpowiedzi


1 KOMENTARZ

  1. Pierwszy mecz dobrze zagrał tylko Siakam, a i tak Raptors wygrali na luzie. Jeśli w drugim meczu odpali Lowry, Leonard, Green, Gasol, VanVleet to z tych cipek z Oakland nie będzie co zbierać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here