Lider reprezentacji Czech, Tomas Satoransky, opuści dwa najbliższe mecze eliminacji do mistrzostw świata. Rozgrywający liczy, że odpoczynek pozwoli mu na powrót do pełnej sprawności fizycznej przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy w koszykówce. Czesi będą pierwszym rywalem Biało-Czerwonych podczas tegorocznego Eurobasketu.

Mimo pojawiających się doniesień mówiących o tym, że Tomas Satoransky nie zagra na EuroBaskecie, sprawy wyglądają nieco inaczej. Badania rezonansem magnetycznym wykazały, że rozgrywający reprezentacji Czech doznał poważnego skręcenia prawej kostki. Zawodnik FC Barcelony robi jednak wszystko, aby wykurować się przed meczem otwarcie z Polską.

Nawet jeśli Satoransky nie wykuruje się na spotkanie z Biało-Czerwonymi, sztab szkoleniowy Czechów liczy, że uda się rozgrywającego postawić na nogi na dalszą część mistrzostw. Czesi pokładają duże nadzieje w swojej drużynie narodowej, a fazę grupową nasi południowo-zachodni sąsiedzi zagrają w praskiej hali O2 Arena.

„Badanie rezonansem magnetycznym dało takie same wyniki, jak poprzednie. Tomas pozostanie w Pradze, gdzie przejdzie intensywną rehabilitację. Wyniki leczenia i rehabilitacji poznamy tydzień po kolejnym rezonansie. Wówczas będziemy wiedzieć więcej co do ewentualnej gry Tomasa na EuroBaskecie” – przyznał kierownik czeskiej kadry Michal Sob, cytowany przez portal eurohoops.net.

Sob dodał, że Satoransky chce zrobić wszystko, by być w 100 proc. gotowy na start mistrzostw. Sztab, po konsultacji z zawodnikiem, nie ujawnił pełnej diagnozy. Rozgrywający doznał kontuzji w trakcie piątkowego meczu towarzyskiego z Niemcami. Polacy i Czesi zagrają w grupie D, w której zmierzą się także z: Serbią, Finlandią, Izraelem i Holandią. Do kolejnej fazy turnieju awansują cztery najlepsze drużyny.

***

Czy widziałeś już najnowszy odcinek Podcastu PROBASKET Live? Michał Pacuda i Krzysztof Sendecki przez dwie godziny rozmawiali o bieżących wydarzeniach ze świata basketu. Nie zabrakło miejsca na dyskusję o nowym kontrakcie LeBrona Jamesa, sytuacji Kevina Duranta i konflikcie reprezentacji Polski, która wkrótce ma powalczyć na EuroBaskecie. Zapraszamy!