Reprezentant Polski Aleksander Czyż rozegrał kolejny świetny mecz w lidze włoskiej, prowadząc swoją drużynę Giorgio Tesi Group Pistoia do dwunastego zwycięstwa w sezonie. Polak zdobył 14 punktów i był jedną z najjaśniejszych postaci zespołu.

Czyż spędził na parkiecie 24 minuty i w tym czasie udało mu się zdobyć 14 punktów (4/9 z gry, 5/8 z osobistych). Reprezentant Polski na swoim koncie zapisał również pięć zbiórek i jeden blok. Polak znacznie przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny świetnie wymuszając przewinienia i dobrze walcząc o piłki na tablicach. Jego zespół po świetnym finiszu pokonał Consulinvest Pesaro 77:75.

Warto zaznaczyć, że zespół polskiego skrzydłowego po pierwszej połowie przegrywał różnicą 14 punktów, a mimo to udało mu się wygrzebać z beznadziejnej sytuacji. Polak ze średnią 11,8 punkty i 6,2 zbiórki jest jednym z głównych liderów Giorgio Tesi Group Pistoia, która z bilansem 12-5 zajmuje 4. miejsce w lidze.