Zgodnie z przewidywaniami – Michael Jordan odpowiedzią na pytanie o Kobego Bryanta i LeBrona James wywołał międzynarodową dyskusję. Podobnie pytanie zadano nowej wschodzącej gwieździe Los Angeles Lakers – Lonzo Ballowi. Wychowanek UCLA zdaje się nie mieć wątpliwości.


LeBron James? Czy jednak Kobe Bryant? Który z tych graczy powinien znaleźć się wyżej w zestawieniu najlepszych graczy wszech czasów. Michael Jordan zasugerował się ilością biżuterii i stwierdził, że z jakichś powodów „piątka bije trójkę”. Trzeba jednak pamiętać, że MJ traktował Kobego poniekąd jak swojego młodszego brata. O tą samą kwestię spytano Lonzo Balla, czyli zawodnika, który wychowywał się obserwując obu graczy.

James jest pierwszym graczem, który osiągnął poziom zbliżony do Jordana w erze mediów społecznościowych. Lonzo mógł wybrać poprawność polityczną i nie narażać się fanom swojej nowej drużyny, ale postanowił tego nie robić i…

Kto wie, może to już próby zwrócenia uwagi LeBrona na zespół 16-krotnych mistrzów. Zawodnik Cavaliers za rok trafi na rynek wolnych agentów i może wybrać kierunek na zachód, by końcówkę kariery spędzić w Mieście Aniołów. Lonzo zapewne chce walczyć o mistrzostwo tak szybko, jak to możliwe. By to osiągnąć, potrzebuje wokół siebie graczy z absolutnie najwyższej półki. Natomiast wybór pomiędzy LeBronem i Bryantem sprowadza się do tego, co bardziej cenisz w graczu.

Waiters: Irving musi uważać, bo tu już jest jeden samiec alfa


12 KOMENTARZE

  1. Gość nic nie pokazał a robią z niego gwiazdę na siłe. Nie ma rzutu totalnie. Póki co to nie wróżę mu sukcesów. A co do pytania kto jest lepszy czy lebron czy kobe to jest ciężko odpowiedzieć. Lebron jest w tym momencie tytanem pracy i gościem którego nie da się zatrzymać w ataku. Kobe miał lepszy rzut, swoją grą bardzo przypominał Jordana. Miał więcej męczy z 50 +. Lebron w Miami miał big 3 teraz ma big 3 w cavs. Kobe miał tylko shaqa a później gasola. Zdobył więcej mistrzostw. Gdyby lebron grał na przełomie lat 90/00 miałaby napewno ciężej bo teraz obrona w nba zeszła na psy. Gra jest miękka. Za byle co gwiazdy dostają osobiste. W swoim prime time kobe był lepszym strzelcem niż lebron. James ma lepszy ciąg na kosz lepsza fizycznosc. Aktualnie wymieniając gwiazdy patrzy się tylko na show. James z swoją siła w ataku, curry z trójkąmi, westbrook gram sam ma.szybkosc i dynamikę. A zapomina się o walorach defensywnych. Kawhi ma.atak i obronę. Jak nie lubię spurs to mam.szacun dla Leonarda za jego umiejętności po obu stronach parkietu. Wkurzalo mnie jak najlepszego obrońcę dostawał gość który miał tylko zbiórki i czapy i potrafił tylko skakać. A prawdziwy obrońca może nie mieć przechwytow i bloków a będzie uprzykszal życie i skutecznie zatrzymywał najlepszych graczy przeciwników. Tyle wywodu 🙂

    • Chwila, Ty zagrałeś chociaż ligę letnią? To dlaczego wygłaszasz opinię? To jeszcze większa groteska idąc Twoim tokiem rozumowania. Każdy ma prawo do własnej opinii, każdy ma prawo powiedzieć coś o innych graczach. Bez względu na to czy nazwya się Ball, Zdzich czy Mariak.

  2. Jak można silić się na porównania tego troglodyty do finezyjnej gry KB – klona MJa. Może niech porównają jeszcze Shaqa do KB. Troglodyta jest mocno przewartościowanym graczem. Drętwote porównywać do finezji? Troglodyta to taki ponadprzeciętnie szybki i skoczny PF. Ale na tym bezrybiu to takie pseudogwiazdy są lansowane i wrzucają takie porównania celem dowartościowania na siłę.

  3. LJ moze grac z powodzeniem na 5 pozycjach. KB moze 3. LJ to koszykarz kompletny, tytan pracy – pierwszy taki przypadek w historii. Statystycznie LJ gra dalej.. Fizycznie LJ to kolos. KB tytulow juz nie zdobedzie. Choc to zadna wykladnia. Jordan ma 6 a Horry 7. I co z tego. A ten Ball to ktory to jest? ?

  4. Panowie… Pytają to odpowiada… Proste… A co pokaże to jeszcze wszyscy z czasem zobaczymy. Gra się zmienia i moim zdaniem takie porównania są bezcelowe i czysto teoretyczne. Pozdrawiam 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj