Przez kilka ostatnich dni protesty na ulicach Stanów Zjednoczonych zgrodmadziły rekordowe liczby uczestników. Podczas jednego z nich do swoich kolegów z zespołu dołączył kandydat do MVP sezonu, Giannis Antetokounmpo.



Gwiazda Milwaukee Bucks przyłączyła się do protestujących kolegów z zespołu. Sterling Brown, Donte DiVincenzo, Brook Lopez, to kilku z zawodników, z którymi Giannis szedł ulicami miasta. W pewnym momencie zabrał również głos.

– To nasze miasto i chcemy zmian, chcemy sprawiedliwości, po to tutaj jesteśmy. Dlatego maszeruje razem z wami. Chcę, by moje dziecko mogło spokojnie dorastać spokojnie tutaj w Milwaukee. Nie chcę, by musiało się bać, wychodząc na ulicę – powiedział Giannis.

Nieprzypadkowa jest obecność Sterlinga Browna. Zawodnik Milwaukee Bucks został aresztowany w 2018 roku za naruszenie zasad parkowania. Mimo że nie był agresywny, został wręcz zaatakowany i aresztowany z nadmierną siłą przez policjantów. Nie długo potem Brown pozwał policjantów, co przyniosło efekty w postaci zwolnień i zawieszeń funkcjonariuszy.

Promocja New Era! Czapki i ubrania NBA, NFL i MLB za połowę ceny!

Wspieraj PROBASKET

  • Sprawdź najlepsze promocje NIKE i AIR JORDAN w Lounge by Zalando
  • W oficjalnym sklepie NIKE znajdziesz najnowsze produkty NIKE i JORDAN oraz dobre promocje.
  • Oficjalny sklep marki adidas też ma dużo do zaoferowania.
  • Oglądasz NBA? Skorzystaj z aktualnej oferty - kup dostęp do NBA League Pass.
  • Lubisz buty marki New Balance? W ich oficjalnym sklepie znajdziesz coś dla siebie.


  • Subscribe
    Powiadom o
    guest
    9 komentarzy
    najstarszy
    najnowszy oceniany
    Inline Feedbacks
    View all comments