Blisko sprawienia niespodzianki byli koszykarze AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice, ale łańcucianie zdołali wywieźć z Katowic dwa punkty. Legia Warszawa zdemolowała przeciwnika, w dalszym ciągu negatywnie zaskakują koszykarze z Radomia i Stargardu.

# Nie było niespodzianki w Krośnie. Lider rozgrywek bez problemu poradził sobie z SKK Siedlce trafiając 11 razy zza łuku. Doskonale w szeregach Miasta Szkła Krosno spisywali się Szymon Rduch, Dariusz Oczkowicz i Patryk Pełka. Po stronie siedlczan wyróżnili się Filip Struski i Rafał Rajewicz. Dawid Bręk rozdał 10 asyst, a cały zespół zanotował ich aż 27 i to w tym elemencie krośnianie zdecydowanie górowali nad SKK, które zaliczyło w całym spotkaniu ledwie 10 asyst.

# Niespodziewanie męczył się ze swoim rywalem Max Elektro Sokół Łańcut. Poniekąd można taki stan wytłumaczyć osłabieniem zespołu z Podkarpacia – nie zagrali Jerzy Koszuta i Jacek Balawender, ale mimo wszystko zaledwie sześciopunktowa wygrana wicelidera zadziwia. AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice prowadził do przerwy, ale stracił swoją skromną przewagę w trzeciej kwarcie. Gospodarze zaciekle walczyli o sprawienie niespodzianki i jeszcze pięć minut przed końcem meczu prowadzili 58:55. Końcówka spotkania należała jednak zdecydowanie do Sokoła, który wygrał ją 2:11 i dopisał sobie kolejne dwa punkty do ligowej tabeli.

# Demolka w Warszawie. KSK Noteć Inowrocław nie miał najmniejszych szans w starciu z Legią Warszawa, która pod wodza Piotra Bakuna zagrała skutecznie w ataku i obronie. Legioniści grali prosty basket polegający na wywieraniu presji na rozgrywającym i odcinaniu go od podań. Dokładając do tego szczelną defensywę i bardzo dobrą skuteczność z dystansu (13 trójek), Legia ani przez moment nie musiała oglądać się na rywala. 116 zdobytych punktów to rekord warszawian w obecnym sezonie, ale może być pobity już niedługo – w środę na Bemowo zawita najgorszy w stawce pierwszoligowców GTK Gliwice.

# Wciąż nie wiedzie się Spójni Stargard. Tym razem to trzecia kwarta zadecydowała o wygranej GKS-u Tychy. Tę część meczu gospodarze wygrali aż 39:19 i w zasadzie losy spotkania były rozstrzygnięte. Trener Krzysztof Koziorowicz wciąż nie jest w stanie odmienić drużyny, która siódmą już porażką z rzędu mocno przybliża się do walki o utrzymanie. Wśród tyszan wysoką skutecznością cieszyli się Wojciech Barycz i Tomasz Bzdyra.

# Nie przestaje zadziwiać Zetkama Doral Nysa Kłodzko, ale pozostaje również zadać pytanie, czy porażka ACK UTH Rosy Radom z beniaminkiem to niespodzianka? Radomianie nie są najlepiej dysponowani z wyjątkiem Filipa Zegzuły i Jakuba Schenka i oddalają się od fazy play-off. W sobotę scenariusz był bardzo podobny do tego, co ostatnio prezentują zawodnicy ACK UTH. Najlepszym strzelcem tradycyjnie został Jakub Schenk (25 punktów), a jego kolega, Filip Zegzuła  został drugim strzelcem zespołu z 12 oczkami na koncie. Zetkama Doral to natomiast kolektyw w którym niemal w każdym meczu najlepszy na boisku jest inny zawodnik. Wyrównany skład pozwala ekipie trenera Marcina Radomskiego spoglądać w kierunku najlepszej ósemki ligi.

Mecze Exact Systems Śląsk Wrocław – Znicz Basket Pruszków, Biofarm Basket Poznań – GTK Gliwice oraz Astoria Bydgoszcz – Meritumkredyt Pogoń Prudnik zostaną rozegrane w marcu. Zmiana terminu jest spowodowana rozegranymi w miniony weekend półfinałami  Mistrzostw Polski u20 z których do finału zdołały wejść zespoły juniorskie z Wrocławia, Poznania i Bydgoszczy.

Spotkania 23. kolejki I ligi:
Legia Warszawa – KSK Noteć Inowrocław 116:68 (30:13, 27:21, 36:19, 23:15)
Zetkama Doral Nysa Kłodzko – ACK UTH Rosa Radom 79:75 (22:21, 21:12, 16:19, 20:23)
AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice – Max Elektro  Sokół Łańcut 60:66 (20:16, 16:17, 12:19, 12:14)
GKS Tychy – Spójnia Stargard 92:75 (12:13, 31:27, 39:19, 10:16)
Miasto Szkła Krosno – SKK Siedlce 86:59 (23:17, 23:11, 13:15, 27:16)