Kristaps Porzingis, zawodnik New York Knicks podpisał właśnie wieloletni kontrakt z firmą Adidas. Koszykarz w trakcie trwania umowy zarobi od trzech do nawet sześciu milionów dolarów rocznie. Jest to tym samym najwyższy kontrakt dla zawodnika z Europy.

Dwudziestojednoletni Kristaps Porzingis w zależności od premii bonusowych zarobi w ciągu najbliższych lat od trzech do sześciu milionów dolarów rocznie. Kwota jest niebagatelnie wysoka w porównaniu z pieniędzmi, które dostawał od poprzedniego sponsora, firmy Nike.

Nike co prawda ma czas do połowy października, aby przebić ofertę Adidasa, jednak źródła, które są związane z tą sprawą nie zakładają takiego przebiegu wydarzeń. Kontrakt z Nike był podpisany w 2012 roku i wygasł pierwszego października. Kwota, którą otrzymywał Łotysz to niespełna 25 tysięcy dolarów rocznie.

Porzingis, został wybrany z czwartym numerem zeszłorocznego draftu. Mimo początkowego hejtu jaki na niego spłynął, szczególnie jeśli chodzi o kibiców New York Knicks, okazał się ważnym graczem w rotacji i z biegiem czasu kibice coraz bardziej zaczęli doceniać jego umiejętności. Potwierdzeniem tego może być fakt, że koszulki z jego nazwiskiem znalazły się na czwartym miejscu na liście najlepiej sprzedających się spośród wszystkich zawodników ligi.

Wszystko co mogę powiedzieć to to, że zarówno Nike, jak i Adidas to firmy pierwszej klasy. Będę szczęśliwy, kiedy będę mógł być kojarzony z jedną z nich. Kwota kontraktu jest bardzo pochlebna dla mnie. Teraz jednak pozostawiam sprawę moim agentom, aby mogli się przyjrzeć temu od strony biznesowej. – powiedział Porzingis.

 

[social title=”Obserwuj autora” subtitle=”” link=”https://twitter.com/ignas_slawinski” icon=”fa-twitter”]

[social title=”Obserwuj PROBASKET” subtitle=”” link=”https://twitter.com/probasketpl” icon=”fa-twitter”]

 

Beal: Nie robię tego wszystkiego specjalnie
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj