Wyniki NBA: 31 punktów Williamsona, Embiid wybuczany przez kibiców

30
8956

Joel Embiid nie ma ostatnio łatwego życia. Philadelphia 76ers wygrała poprzedniej nocy na własnym parkiecie z Los Angeles Clippers, a JoJo zanotował 26 punktów. Mimo to kibice dali mu znać, co myślą o ostatnim zachowaniu wysokiego. Swój rekord kariery poprawił Zion Williamson. Pierwszoroczniak New Orleans Pelicans w blow-oucie przeciwko Portland Trail Blazers zanotował 31 oczek. Na koniec dnia Houston Rockets pewnie ograli Boston Celtics.

PHILADELPHIA 76ERS – LOS ANGELES CLIPPERS 110:103

• Wokół drużyny Bretta Browna powstało niepokojące napięcie. Joel Embiid zaczyna wysyłać coraz więcej sygnałów sugerujących, że nie czuje się najlepiej. Tym razem Miasto Braterskiej Miłości okazało się szczególni bezlitosne, gdy zawodnik został wybuczany przez kibiców własnej drużyny.
  • Mimo to zanotował 26 punktów i razem z Benem Simmonsem oraz Joshem Richardsonem poprowadził Philadelphię 76ers do zwycięstwa nad Los Angeles Clippers. Szóstki mają bilans 25-2 na własnym parkiecie, najlepszy w lidze.
  • Simmons skończył mecz z triple-double 26 punktów, 12 zbiórek i 10 asyst. Jednak kluczową rolę odegrał Richardson. W czwartej kwarcie przejął spotkanie notując 17 ze swoich 21 punktów. – Trener dał mi piłkę i ofensywną swobodę. To było świetnie, gram właśnie dla takich momentów – mówił Richardson.
  • Doc Rivers narzekał po meczu na swój atak, który nie miał żadnego rytmu. Kawhi Leonard skończył zawody z dorobkiem 30 punktów, kolejne 19 oczek dołożył Landry Shamet, były zawodnik Szóstek. Sixers otworzyli drugą połowę runem 16:5 i prowadzenia już nie oddali.

WASHINGTON WIZARDS – CHICAGO BULLS 126:114

NEW ORLEANS PELICANS – PORTLAND TRAIL BLAZERS 138:117

• W drugiej połowie spotkania New Orleans Pelicans byli absolutnie bezlitośni przejeżdżając się po Portland Trail Blazers. Dobrze bawił się zwłaszcza Zion Williamson, który zanotował najlepsze w swojej karierze 31 punktów.
  • Goście próbowali wszystkiego przeciwko silnemu pierwszoroczniakowi Pels, ale żaden defensor nie potrafił sobie z nim poradzić. Williamson z dużą łatwością zdobywał kolejne punkty dla swojego zespołu.
  • W pierwszej kwarcie Pels przegrywali już 16 punktami. Wtedy jednak Blazers stracili koncentrację i pozwolili rywalowi wrócić do gry. Trzecią tercję, która okazała się kluczowa, gospodarze wygrali 41:21 i z tego ciosu PTB się już nie podnieśli.
  • Tylko 20 punktów Damiana Lillarda, który w czwartej kwarcie zszedł na ławkę znacznie szybciej, bo nie było sensu go przemęczać. Po 18 oczek dołożyli C.J. McCollum i Carmelo Anthony. Pels grali bez swojego najlepszego punktującego – Brandona Ingrama. Zawodnik skręcił prawą kostkę.

OKLAHOMA CITY THUNDER – SAN ANTONIO SPURS 106:114

• San Antonio Spurs przerwali pięciomeczową serię porażek wygrywając na wyjeździe z Oklahomą City Thunder. Do zwycięstwa poprowadziła zespół dwójka graczy – LaMarcus Aldridge oraz Dejounte Murray.
  • Dla OKC to druga porażka z rzędu zaraz po serii dziewięciu zwycięstw w ostatnich dziesięciu meczach. 31 punktów lidera drużyny Chrisa Paula tym razem nie zrobiło różnicy. Na początku czwartej kwarty udało im się jednak doprowadzić do remisu 79:79.
  • Wtedy jednak Spurs odpowiedzieli runem 9:0 odzyskując kontrolę nad wydarzeniami. Aldridge zanotował 25 punktów i 14 zbiórek, a Murray dołożył kolejnych 25 oczek i 9 zbiórek. Dejounte trafił sześć rzutów wolnych w samej końcówce, co pomogło SAS zabezpieczyć wygraną.
  • Poza grą był dla Spurs DeMar DeRozan, który zgłosił sztabowi medycznemu problemy z plecami. Na razie trudno powiedzieć, kiedy będzie gotowy do powrotu na parkiet.

HOUSTON ROCKETS – BOSTON CELTICS 116:105

• Gracze Brada Stevensa w końcówce spotkania sprawiali wrażenie zmęczonych, co James Harden i Russell Westbrook skrzętnie wykorzystali budując przewagę i ostatecznie odnosząc dla Houston Rockets 34 zwycięstwo w sezonie.
  • W samej końcówce gospodarze zamknęli mecz runem 15:2. Pod koniec spotkania trener Mike D’Antoni wpuszczał na parkiet ostatnich graczy ławki rezerwowych. Boston Celtics zostali przez rywala całkowicie znokautowani.
  • James Harden zanotował 42 punkty, Russell Westbrook dołożył kolejnych 36. Najlepszym strzelcem Celtów był Gordon Hayward kończąc zawody z dorobkiem 20 punktów.
  • Harden na 8 minut przed końcem meczu zanotował swój piąty faul. Mimo to pozostał w grze do samego końca. Jeszcze na 5:40 przed zakończeniem czwartej kwarty, Celtics tracili tylko 2 oczka. Rockets wrzucili drugi bieg i na to C’s nie mieli odpowiedzi.

NBA: Dallas Mavericks potrzebowali wzmocnienia, podpisali defensora