Pierwszoligowe kluby kontraktują kolejnych zawodników. Kto buduje kadrę gotową do walki o awans do Energa Basket Ligi, a przed kim rysuje się wizja walki o utrzymanie w I lidze? Wszystkie ruchy transferowe na zapleczu ekstraklasy zebraliśmy w niniejszym skarbie kibica:

Rawlplug Sokół Łańcut


Zostali: trener Dariusz Kaszowski, Kamil Zywert, Maciej Klima, Rafał Kulikowski, Bartłomiej Karolak
Przyszli: Wiktor Sewioł (Siarka Tarnobrzeg), Dawid Zaguła (Stal Stalowa Wola), Filip Pruefer (Polpharma Starogard Gdański), Jakub Fiszer (Biofarm Basket Poznań), Filip Małgorzaciak (GKS Tychy)
Odeszli: Adrian Warszawski i Maciej Parszewski (obaj Żubry Białystok), Marek Zywert (AZS Koszalin), Artur Włodarczyk i Michał Sadło (obaj AZS AGH Kraków)

 

Jamalex Polonia 1912 Leszno

Zostali: trener Łukasz Grudniewski, Kamil Chanas, Adam Kaczmarzyk, Radosław Trubacz, Szymon Milczyński, Stanferd Sanny
Przyszli: Tomasz Ochońko (BM Slam Stal Ostrów Wlkp.), Adrian Mroczek-Truskowski (Śląsk Wrocław), Marc-Oscar Sanny (Zetkama Doral Nysa Kłodzko), Mateusz Stawiak (Śląsk Wrocław), Adam Nawrocki (King BC Szczecin)
Odeszli: Przemysław Wrona (Energa Kotwica Kołobrzeg), Jakub Kobel (MKS Dąbrowa Górnicza), Nikodem Sirjatowicz (SKK Siedlce), Maciej Rostalski (Biofarm Basket Poznań)

 

GKS Tychy

Zostali: trener Tomasz Jagiełka, Michał Jankowski, Damian Szymczak, Piotr Hałas, Kacper Majka, Jakub Fenrych, Jakub Zawadzki, Bassey Usendiah
Przyszli: Piotr Wieloch (Biofarm Basket Poznań), Maciej Maj (MCKiS Jaworzno), Filip Taisner (AZS Gliwice), Paweł Zmarlak (GTK Gliwice), Paweł Bogdanowicz (Pogoń Prudnik)
Odeszli: Tomasz Deja (Zagłębie Sosnowiec), Norbert Kulon (Śląsk Wrocław), Dawid Słupiński (GTK Gliwice), Filip Małgorzaciak (Sokół Lańcut)

 

 

Polfarmex Kutno

Zostali: trener Jarosław Krysiewicz, Michał Marek, January Sobczak, Szymon Pawlak, Bartosz Majewski
Przyszli:  Tomasz Andrzejewski (Legia Warszawa), Patryk Gospodarek (Enea Astoria Bydgoszcz), Patryk Wieczorek (MKS Dąbrowa Górnicza), Karol Obarek (SKK Siedlce), Paweł Nowicki i Filip Czyżnielewski (obaj Siarka Tarnobrzeg), Adrian Matyszkiewicz (SMS Władysławowo), Maciej Żmudzki (Trefl Sopot)
Odeszli: Arkadiusz Kobus (Syntex Księżak Łowicz), Tomasz Wojdyła (koniec kariery), Przemysław Tradecki (Elektrobud-Investment ZB Pruszków), Damian Janiak (Energa Kotwica Kołobrzeg), Mateusz Szwed (SKK Siedlce), Damian Antczak (Pogoń Prudnik)

 

Elektrobud-Investment Znicz Basket Pruszków

Zostali: Daniel Olszewski, Andrzej Paszkiewicz, Bartłomiej Ornoch, Wojciech Hałas, Robert Cetnar
Przyszli: trener Andrzej Kierlewicz (KK Warszawa), Przemysław Tradecki (Polfarmex Kutno), Łukasz Paul (Noteć Inowrocław), Marcin Wieluński (Asseco Gdynia), Filip Drewniak (Legia II Warszawa), Hubert Miłak (GIM 92 Ursynów), Karol Kamiński (Asseco Gdynia), Maciej Cukierda (Syntex Księżak Łowicz)
Odeszli: trener Marek Zapałowski (Legia Warszawa), Damian Cechniak i Adrian Kordalski (STK Czarni Słupsk), Mateusz Jarmakowicz, Hubert Stopierzyński, Mikołaj Stopierzyński (Księżak Syntex Łowicz), Tomasz Madziar (AZS Basket Nysa)

 

 

Biofarm Basket Poznań

Zostali: Mateusz Bręk, Mikołaj Czyż, Adam Metelski, Dawid Gruszczyński, Michał Samsonowicz, Tomasz Smorawiński, Marcin Tomaszewski, Marcin Woroniecki, Aleksander Lewandowski, Jarosław Giżyński
Przyszli: trener Paweł Blechacz (Energa Kotwica Kołobrzeg), Marcin Flieger (Polpharma Starogard Gdański), Maciej Rostalski (Polonia Leszno)
Odeszli: trener Przemysław Szurek, Filip Struski (Polpharma Starogard Gdański), Piotr Wieloch (GKS Tychy), Jakub Fiszer (Sokół Łańcut), Mariusz Konopatzki (Legia Warszawa), Jakub Simon (Sokół Międzychód)

 

FutureNet Śląsk Wrocław

Zostali: trener Radosław Hyży, Aleksander Dziewa, Karol Michałek, Michał Sasik, Marcin Bluma, Maciej Krakowczyk, Tomasz Żeleźniak, Jakub Musiał, Sebastian Bożenko i Karol Kutta
Przyszli: Norbert Kulon (GKS Tychy), Aleksander Leńczuk (AZS Koszalin), Bartłomiej Pietras (Arka Gdynia), Robert Skibniewski (PGE Turów Zgorzelec)
Odeszli: Marcin Pławucki (SKK Siedlce), Adrian Mroczek Truskowski i Mateusz Stawiak (obaj Polonia Leszno), Jan Grzeliński (Księżak Syntex Łowicz)

 

 

Enea Astoria Bydgoszcz

Zostali: Michał Aleksandrowicz, Mateusz Fatz, Dorian Szyttenholm, Adrian Barszczyk, Jakub Kondraciuk, Kacper Przybylski, Bartosz Pochocki, Mikołaj Grod, Paweł Śpica, Łukasz Frąckiewicz
Przyszli: trener Grzegorz Skiba, Marcin Nowakowski i Jakub Dłuski (obaj R8 Basket Kraków)
Odeszli: trener Konrad Kaźmierczyk, Patryk Gospodarek (Polfarmex Kutno), Bogdan Korniiets, Mateusz Bierwagen

 

 

Energa Kotwica Kołobrzeg

Zostali: trener Dawid Mieczkowski, Łukasz Bodych, Szymon Ryżek, Daniel Grujić, Patryk Przyborowski, Gracjan Dobriański
Przyszli: Przemysław Wrona (Jamalex Polonia 1912 Leszno), Jakub Zalewski (TBV Start Lublin), Jakub Stanios (Siarka Tarnobrzeg), Damian Janiak (Polfarmex Kutno), Paweł Lasota (Kosz Pleszew), Łukasz Łukawski (MUKS Kotwica Kołobrzeg)
Odeszli: trener Paweł Blechacz (Biofarm Basket Poznań), Paweł Dzierżak (Polpharma Starogard Gdański), Maciej Żmudzki (Polfarmex Kutno), Paweł Pawłowski (Decka Pelplin)

 

Pogoń Prudnik

Zostali: trener Tomasz Michalak, Jakub Krawczyk, Tomasz Nowakowski, Tomasz Prostak, Grzegorz Mordzak, Mateusz Moczulski,
Przyszli: Wojciech Pisarczyk (R8 Basket Kraków), Wojciech Szpyrka (Legia Warszawa), Kacper Stalicki (R8 Basket Kraków), Marcin Sroka (Miasto Szkła Krosno), Damian Antczak (Polfarmex Kutno)
Odeszli: Maciej Strzelecki (SKK Siedlce), Wiktor Czyżewski (Decka Pelplin), Patryk Nowerski (Legia Warszawa), Krzysztof Krajniewski, Paweł Bogdanowicz (GKS Tychy), Patryk Garwol i Michał Krawiec (obaj AZS Basket Nysa)

 

 

SKK Siedlce

Zostali: trener Michał Spychała, Rafał Sobiło, Bartosz Wróbel, Rafał Król, Dawid Kołodziński
Przyszli: Nikodem Sirjatowicz (Polonia Leszno), Maciej Strzelecki (Pogoń Prudnik), Artur Pabianek (Siarka Tarnobrzeg), Mateusz Szwed (Polfarmex Kutno), Marcin Pławucki (Śląsk Wrocław)
Odeszli: Kamil Czosnowski (Żubry Białystok), Mateusz Migała (Polonia Bytom), Paweł Lewandowski, Rafał Stefanik i Aaron Weres (wszyscy Tur Bielsk Podlaski), Rafał Rajewicz (Dziki Warszawa), Karol Obarek (Polfarmex Kutno),

 

AZS AGH Kraków

Zostali: trener Wojciech Bychawski, Michał Borówka, Maciej Koperski, Konrad Mamcarczyk, Bartłomiej Podworski, Iwan Wasyl, Tomasz Zych, Michał Medes, Miguel Zamora (?), Bartosz Czerwonka
Przyszli: Michał Sadło i Artur Włodarczyk (obaj Sokół Łańcut), Patryk Kędel (Legia Warszawa), Maksymilian Jakubek (SMS Władysławowo), Mateusz Nowacki i Patryk Pachołek (obaj Cracovia Kraków)
Odeszli: Jakub Nowaczek, Sebastian Dusiło (MCKiS Jaworzno)

 

Górnik Trans.eu Wałbrzych

Zostali: trener Marcin Radomski, Rafał Glapiński, Marcin Wróbel, Tomasz Krzywdziński, Bartłomiej Ratajczak, Krzysztof Spała, Hubert Kruszczyński, Marcin Wróbel, Damian Durski, Marcin Jeziorowski, Łukasz Makarczuk, Bartosz Kłyż
Przyszli: Piotr Niedźwiedzki (Siarka Tarnobrzeg), Jakub Der (Stelmet Enea BC Zielona Góra), Maciej Krzymiński
Odeszli:

 

Księżak Syntex Łowicz

Zostali: trener Robert Kucharek, Bartłomiej Bojko, Bartosz Włuczyński, Michał Świderski, Daniel Nieporęcki, Mateusz Gładki, Kacper Dudek, Andrzej Górniak, Wojciech Kucharek
Przyszli: Arkadiusz Kobus (Polfarmex Kutno), Sebastian Dąbek (MCKiS Jaworzno), Marcin Salamonik (GTK Gliwice), Kacper Kuta (Rawia Rawicz), Mikołaj Motel (KK Warszawa), Mikołaj Stopierzyński (Znicz Basket Pruszków), Jan Grzeliński (Śląsk Wrocław), Mateusz Jarmakowicz?
Odeszli: Karol Dębski (Dziki Warszawa), Michał Kwiatkowski (Zagłębie Sosnowiec), Michał Kucharski (AZS UJK Kielce), Maciej Cukierda (Znicz Basket Pruszków)

 

WKK Wrocław

Zostali: Aleksander Lentka, Fryderyk Matusiak, Łukasz Uberna, Michał Kroczak, Kacper Grzelak, Kamil Fiedukiewicz
Odeszli: Mateusz Bortliczek i Damian Ostrowski (obaj Maximus Kąty Wrocławskie),
Przyszli: Damian Pieloch i Michał Jędrzejewski (obaj GTK Gliwice), Przemysław Malona i Dominik Rutkowski (obaj Zetkama Doral Nysa Kłodzko), Jakub Koelner (PGE Turów Zgorzelec), Bartosz Ciechociński (TBV Start Lublin), Jakub Patoka (PGE Turów Zgorzelec)

 

STK Czarni Słupsk

Zostali: Piotr Powideł, Robert Ludwiczuk, Andrzej Urban, Mikołaj Chmura
Przyszli: Mantas Cesnauskis, Łukasz Seweryn, Wojciech Jakubiak (wszyscy Czarni Słupsk), Patryk Pełka (R8 Basket Kraków), Damian Cechniak i Adrian Kordalski (obaj Znicz Basket Pruszków), Szymon DługoszDawid Rypiński(Siarka Tarnobrzeg), Hubert Wyszkowski (SMS Władysławowo)
Odeszli:

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Jano Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jano
Gość
Jano

M.Szwed zagra w SKK Siedlce