Pierwszoligowe kluby kontraktuj膮 kolejnych zawodnik贸w. Kto buduje kadr臋 gotow膮 do walki o awans do Energa Basket Ligi, a przed kim rysuje si臋 wizja walki o utrzymanie w I lidze? Wszystkie ruchy transferowe na zapleczu ekstraklasy zebrali艣my w niniejszym skarbie kibica:


Rawlplug Sok贸艂 艁a艅cut

Zostali: trener Dariusz Kaszowski, Kamil Zywert, Maciej Klima, Rafa艂 Kulikowski, Bart艂omiej Karolak
Przyszli: Wiktor Sewio艂 (Siarka Tarnobrzeg), Dawid Zagu艂a (Stal Stalowa Wola), Filip Pruefer (Polpharma Starogard Gda艅ski), Jakub Fiszer (Biofarm Basket Pozna艅), Filip Ma艂gorzaciak (GKS Tychy)
Odeszli: Adrian Warszawski i聽Maciej Parszewski (obaj 呕ubry Bia艂ystok), Marek Zywert (AZS Koszalin), Artur W艂odarczyk i聽Micha艂 Sad艂o (obaj AZS AGH Krak贸w)

 

Jamalex Polonia 1912 Leszno

Zostali: trener 艁ukasz Grudniewski, Kamil Chanas, Adam Kaczmarzyk, Rados艂aw Trubacz, Szymon Milczy艅ski, Stanferd Sanny
Przyszli: Tomasz Ocho艅ko (BM Slam Stal Ostr贸w Wlkp.), Adrian Mroczek-Truskowski (艢l膮sk Wroc艂aw), Marc-Oscar Sanny (Zetkama Doral Nysa K艂odzko), Mateusz Stawiak (艢l膮sk Wroc艂aw), Adam Nawrocki (King BC Szczecin)
Odeszli: Przemys艂aw Wrona (Energa Kotwica Ko艂obrzeg), Jakub Kobel (MKS D膮browa G贸rnicza), Nikodem Sirjatowicz (SKK Siedlce), Maciej Rostalski (Biofarm Basket Pozna艅)

 

GKS Tychy

Zostali: trener Tomasz Jagie艂ka, Micha艂 Jankowski,聽Damian Szymczak, Piotr Ha艂as, Kacper Majka, Jakub Fenrych, Jakub Zawadzki, Bassey Usendiah
Przyszli: Piotr Wieloch (Biofarm Basket Pozna艅), Maciej Maj (MCKiS Jaworzno), Filip Taisner (AZS Gliwice), Pawe艂 Zmarlak (GTK Gliwice), Pawe艂 Bogdanowicz (Pogo艅 Prudnik)
Odeszli: Tomasz Deja (Zag艂臋bie Sosnowiec), Norbert Kulon (艢l膮sk Wroc艂aw), Dawid S艂upi艅ski (GTK Gliwice), Filip Ma艂gorzaciak (Sok贸艂 La艅cut)

 

 

Polfarmex Kutno

Zostali: trener Jaros艂aw Krysiewicz, Micha艂 Marek, January Sobczak, Szymon Pawlak, Bartosz Majewski
Przyszli:聽 Tomasz Andrzejewski (Legia Warszawa), Patryk Gospodarek (Enea Astoria Bydgoszcz), Patryk Wieczorek (MKS D膮browa G贸rnicza), Karol Obarek (SKK Siedlce), Pawe艂 Nowicki i Filip Czy偶nielewski (obaj Siarka Tarnobrzeg), Adrian Matyszkiewicz (SMS W艂adys艂awowo), Maciej 呕mudzki (Trefl Sopot)
Odeszli: Arkadiusz Kobus (Syntex Ksi臋偶ak 艁owicz), Tomasz Wojdy艂a (koniec kariery), Przemys艂aw Tradecki (Elektrobud-Investment ZB Pruszk贸w), Damian Janiak (Energa Kotwica Ko艂obrzeg), Mateusz Szwed (SKK Siedlce), Damian Antczak (Pogo艅 Prudnik)

 

Elektrobud-Investment Znicz Basket Pruszk贸w

Zostali: Daniel Olszewski, Andrzej Paszkiewicz, Bart艂omiej Ornoch, Wojciech Ha艂as, Robert Cetnar
Przyszli: trener Andrzej Kierlewicz (KK Warszawa), Przemys艂aw Tradecki (Polfarmex Kutno), 艁ukasz Paul (Note膰 Inowroc艂aw), Marcin Wielu艅ski (Asseco Gdynia), Filip Drewniak (Legia II Warszawa), Hubert Mi艂ak (GIM 92 Ursyn贸w), Karol Kami艅ski (Asseco Gdynia), Maciej Cukierda (Syntex Ksi臋偶ak 艁owicz)
Odeszli: trener Marek Zapa艂owski (Legia Warszawa), Damian Cechniak i Adrian Kordalski (STK Czarni S艂upsk), Mateusz Jarmakowicz, Hubert Stopierzy艅ski, Miko艂aj Stopierzy艅ski (Ksi臋偶ak Syntex 艁owicz), Tomasz Madziar (AZS Basket Nysa)

 

 

Biofarm Basket Pozna艅

Zostali: Mateusz Br臋k, Miko艂aj Czy偶, Adam Metelski, Dawid Gruszczy艅ski, Micha艂 Samsonowicz, Tomasz Smorawi艅ski, Marcin Tomaszewski, Marcin Woroniecki, Aleksander Lewandowski, Jaros艂aw Gi偶y艅ski
Przyszli: trener Pawe艂 Blechacz (Energa Kotwica Ko艂obrzeg), Marcin Flieger (Polpharma Starogard Gda艅ski), Maciej Rostalski (Polonia Leszno)
Odeszli: trener Przemys艂aw Szurek, Filip Struski (Polpharma Starogard Gda艅ski), Piotr Wieloch (GKS Tychy), Jakub Fiszer (Sok贸艂 艁a艅cut), Mariusz Konopatzki (Legia Warszawa), Jakub Simon (Sok贸艂 Mi臋dzych贸d)

 

FutureNet 艢l膮sk Wroc艂aw

Zostali: trener Rados艂aw Hy偶y,聽Aleksander Dziewa, Karol Micha艂ek, Micha艂 Sasik, Marcin Bluma, Maciej Krakowczyk, Tomasz 呕ele藕niak, Jakub Musia艂, Sebastian Bo偶enko i Karol Kutta
Przyszli: Norbert Kulon (GKS Tychy), Aleksander Le艅czuk (AZS Koszalin), Bart艂omiej Pietras (Arka Gdynia), Robert Skibniewski (PGE Tur贸w Zgorzelec)
Odeszli: Marcin P艂awucki (SKK Siedlce), Adrian Mroczek Truskowski i Mateusz Stawiak (obaj Polonia Leszno), Jan Grzeli艅ski (Ksi臋偶ak Syntex 艁owicz)

 

 

Enea Astoria Bydgoszcz

Zostali: Micha艂 Aleksandrowicz, Mateusz Fatz, Dorian Szyttenholm, Adrian Barszczyk, Jakub Kondraciuk, Kacper Przybylski, Bartosz Pochocki, Miko艂aj Grod, Pawe艂 艢pica, 艁ukasz Fr膮ckiewicz
Przyszli: trener Grzegorz Skiba, Marcin Nowakowski i Jakub D艂uski (obaj R8 Basket Krak贸w)
Odeszli: trener Konrad Ka藕mierczyk, Patryk Gospodarek (Polfarmex Kutno), Bogdan Korniiets, Mateusz Bierwagen

 

 

Energa Kotwica Ko艂obrzeg

Zostali: trener Dawid Mieczkowski, 艁ukasz Bodych, Szymon Ry偶ek, Daniel Gruji膰, Patryk Przyborowski, Gracjan Dobria艅ski
Przyszli: Przemys艂aw Wrona (Jamalex Polonia 1912 Leszno), Jakub Zalewski (TBV Start Lublin), Jakub Stanios (Siarka Tarnobrzeg), Damian Janiak (Polfarmex Kutno), Pawe艂 Lasota (Kosz Pleszew), 艁ukasz 艁ukawski (MUKS Kotwica Ko艂obrzeg)
Odeszli: trener Pawe艂 Blechacz (Biofarm Basket Pozna艅), Pawe艂 Dzier偶ak (Polpharma Starogard Gda艅ski), Maciej 呕mudzki (Polfarmex Kutno), Pawe艂 Paw艂owski (Decka Pelplin)

 

Pogo艅 Prudnik

Zostali: trener Tomasz Michalak, Jakub Krawczyk, Tomasz Nowakowski, Tomasz Prostak, Grzegorz Mordzak, Mateusz Moczulski,
Przyszli: Wojciech Pisarczyk (R8 Basket Krak贸w), Wojciech Szpyrka (Legia Warszawa), Kacper Stalicki (R8 Basket Krak贸w), Marcin Sroka (Miasto Szk艂a Krosno), Damian Antczak (Polfarmex Kutno)
Odeszli: Maciej Strzelecki (SKK Siedlce), Wiktor Czy偶ewski (Decka Pelplin), Patryk Nowerski (Legia Warszawa), Krzysztof Krajniewski, Pawe艂 Bogdanowicz (GKS Tychy), Patryk Garwol i Micha艂 Krawiec (obaj AZS Basket Nysa)

 

 

SKK Siedlce

Zostali: trener Micha艂 Spycha艂a, Rafa艂 Sobi艂o, Bartosz Wr贸bel, Rafa艂 Kr贸l, Dawid Ko艂odzi艅ski
Przyszli: Nikodem Sirjatowicz (Polonia Leszno), Maciej Strzelecki (Pogo艅 Prudnik), Artur Pabianek (Siarka Tarnobrzeg), Mateusz Szwed (Polfarmex Kutno), Marcin P艂awucki (艢l膮sk Wroc艂aw)
Odeszli: Kamil Czosnowski (呕ubry Bia艂ystok), Mateusz Miga艂a (Polonia Bytom), Pawe艂 Lewandowski,聽Rafa艂 Stefanik i Aaron Weres (wszyscy Tur Bielsk Podlaski), Rafa艂 Rajewicz (Dziki Warszawa), Karol Obarek (Polfarmex Kutno),

 

AZS AGH Krak贸w

Zostali: trener Wojciech Bychawski, Micha艂 Bor贸wka, Maciej Koperski, Konrad Mamcarczyk, Bart艂omiej Podworski, Iwan Wasyl, Tomasz Zych, Micha艂 Medes, Miguel Zamora (?), Bartosz Czerwonka
Przyszli: Micha艂 Sad艂o i Artur W艂odarczyk (obaj Sok贸艂 艁a艅cut), Patryk K臋del (Legia Warszawa), Maksymilian Jakubek (SMS W艂adys艂awowo), Mateusz Nowacki i Patryk Pacho艂ek (obaj Cracovia Krak贸w)
Odeszli: Jakub Nowaczek, Sebastian Dusi艂o (MCKiS Jaworzno)

 

G贸rnik Trans.eu Wa艂brzych

Zostali: trener Marcin Radomski, Rafa艂 Glapi艅ski, Marcin Wr贸bel, Tomasz Krzywdzi艅ski, Bart艂omiej Ratajczak, Krzysztof Spa艂a, Hubert Kruszczy艅ski, Marcin Wr贸bel, Damian Durski, Marcin Jeziorowski, 艁ukasz Makarczuk, Bartosz K艂y偶
Przyszli: Piotr Nied藕wiedzki (Siarka Tarnobrzeg), Jakub Der (Stelmet Enea BC Zielona G贸ra), Maciej Krzymi艅ski
Odeszli:

 

Ksi臋偶ak Syntex 艁owicz

Zostali: trener Robert Kucharek, Bart艂omiej Bojko, Bartosz W艂uczy艅ski, Micha艂 艢widerski, Daniel Niepor臋cki, Mateusz G艂adki, Kacper Dudek, Andrzej G贸rniak, Wojciech Kucharek
Przyszli: Arkadiusz Kobus (Polfarmex Kutno), Sebastian D膮bek (MCKiS Jaworzno), Marcin Salamonik (GTK Gliwice), Kacper Kuta (Rawia Rawicz), Miko艂aj Motel (KK Warszawa), Miko艂aj Stopierzy艅ski (Znicz Basket Pruszk贸w), Jan Grzeli艅ski (艢l膮sk Wroc艂aw), Mateusz Jarmakowicz?
Odeszli: Karol D臋bski (Dziki Warszawa), Micha艂 Kwiatkowski (Zag艂臋bie Sosnowiec), Micha艂 Kucharski (AZS UJK Kielce), Maciej Cukierda (Znicz Basket Pruszk贸w)

 

WKK Wroc艂aw

Zostali: Aleksander Lentka, Fryderyk Matusiak, 艁ukasz Uberna, Micha艂 Kroczak, Kacper Grzelak, Kamil Fiedukiewicz
Odeszli: Mateusz Bortliczek i Damian Ostrowski (obaj Maximus K膮ty Wroc艂awskie),
Przyszli: Damian Pieloch i Micha艂 J臋drzejewski (obaj GTK Gliwice), Przemys艂aw Malona i Dominik Rutkowski (obaj Zetkama Doral Nysa K艂odzko), Jakub Koelner (PGE Tur贸w Zgorzelec), Bartosz Ciechoci艅ski (TBV Start Lublin), Jakub Patoka (PGE Tur贸w Zgorzelec)

 

STK Czarni S艂upsk

Zostali: Piotr Powide艂, Robert Ludwiczuk, Andrzej Urban, Miko艂aj Chmura
Przyszli: Mantas Cesnauskis, 艁ukasz Seweryn,聽Wojciech Jakubiak (wszyscy Czarni S艂upsk), Patryk Pe艂ka (R8 Basket Krak贸w), Damian Cechniak i Adrian Kordalski (obaj Znicz Basket Pruszk贸w), Szymon D艂ugosz i聽Dawid Rypi艅ski(Siarka Tarnobrzeg), Hubert Wyszkowski (SMS W艂adys艂awowo)
Odeszli:



Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jano
Jano
25 lipca 2018 15:03

M.Szwed zagra w SKK Siedlce