Turniej finałowy Pekao S.A. Pucharu Polski w Sosnowcu przyniósł niespodzianki, wielkie emocje sportowe, a także ogromną radość zwycięzców. Legia Warszawa triumfowała po 54 latach przerwy!

Już na etapie ćwierćfinałów kibice w Arenie Sosnowiec mogli zobaczyć bardzo ciekawe mecze. Legia pokazała ofensywną moc w starciu z Polskim Cukrem Startem – ekipa z Warszawy wygrała aż 112:83! Świetnie zaprezentowało się trio Amerykanów: Christian Vital, Ray Cowels oraz Aric Holman. Jeszcze w czwartek rewanż za Pekao S.A. Superpuchar Polski wziął Trefl Sopot, pokonując mistrza Polski, King Szczecin 86:65. Jakub Schenk w zaledwie 17 minut na parkiecie rzucił 23 punkty!

Derby województwa kujawsko-pomorskiego nie zawiodły! Mecz Anwilu i Arriva Polskiego Cukru musiała rozstrzygnąć dogrywka. Włocławianie wygrali ostatecznie 90:89, chociaż trudny rzut na zwycięstwo miał jeszcze Trey Diggs. Osłabiona brakiem lidera – Aigarsa SkeleArged BM Stal okazał się lepsza od Icon Sea Czarnych Słupsk (87:82). Laurynas Beliauskas trafił 8 z 9 oddanych rzutów za trzy!

W pierwszym półfinale Legia zaskoczyła Trefla – trafiła 13 trójek (4/4 Cowelsa) i rewelacyjnie wykorzystywała Arica Holmana. Zwycięstwo 96:81 dało długo oczekiwany finał. Anwil z kolei nie potrafił dotrzymać kroku ekipie z Ostrowa Wielkopolskiego – szczególnie w ostatniej kwarcie. Nawet 30 punktów reprezentanta Czech, Tomasa Kyzlinka nie wystarczyło na doskonały duet Litwinów: MikalauskasBeliauskas! Arged BM Stal wygrała 94:85.

Sobota na turnieju o Pekao S.A. Puchar Polski wypełniona była także dodatkowymi atrakcjami. W Pekao S.A. Konkursie Wsadów do finału awansowali Wojciech Tomaszewski, Darious Hall oraz Xeyrius Williams – najbardziej efektowny był ten ostatni!

Również Aerowatch Konkurs Rzutów za 3 Punkty stał na wysokim poziomie – zarówno sportowym, jak i pod względem emcoji. Dominik Wilczek z MKS Dąbrowa Górnicza wygrał go tak naprawdę ostatnim rzutem!

W niedzielnym wielkim finale spotkały się drużyny, na które zbyt wielu ekspertów nie stawiało. Brak wyraźnego faworyta sprawiał, że mecz zapowiadał się niezwykle ciekawie. Pod koniec trzeciej kwarty coraz lepiej zaczęli prezentować się jednak Loren Jackson i Aric Holman z Legii. Wcześniej nie do zatrzymania wydawał się Nemanja Djurisić, ale zabrakło wsparcia jego kolegów z Arged BM Stali. Ostatecznie drużyna z Warszawy – kontynuując ofensywny styl – wygrała 94:71! To pierwszy triumf Legii po 54 latach przerwy! MVP za postawę w całym turnieju został wybrany Aric Holman.

Pekao S.A. Puchar Polski wraca do Areny Sosnowiec po jeszcze więcej koszykarskich emocji już za rok!

Legia Warszawa – Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 94:71

Zwycięzca Pekao S.A. Konkursu Wsadów: Xeyrius Williams (MKS Dąbrowa Górnicza)

Zwycięzca Aerowatch Konkursu Rzutów za 3 Punkty: Dominik Wilczek (MKS Dąbrowa Górnicza)