Już kolejnej nocy Atlanta Hawks przystąpi do walki z Boston Celtics. Obie ekipy mają taki sam bilans, co zapowiada interesującą rywalizację o trzecie miejsce w tabeli konferencji. Pół godziny później swój mecz rozpoczynają Warriors i Grizzlies. Oba pojedynki możecie zobaczyć za pośrednictwem STS TV.

ATLANTA HAWKS – BOSTON CELTICS godz. 01:30transmisja na żywo w STS TV.

To może być pojedynek, który przesądzi o tym kto do play-offów wschodu podejdzie z trzeciego miejsca w konferencji. Aktualnie drużyna z Bostonu znajduje się tuż za Jastrzębiami, ale zwycięstwo pozwoli im przesunąć się w górę. Wiele przesłanek mówi o tym, iż będzie to jeden z najlepszych pojedynków kwietnia. Ekipy sprostają oczekiwaniom?

Hawks wygrali dwa poprzednie mecze z Celtics. Nadchodzące starcie będzie ostatnim z serii czterech w sezonie regularnym. Ekipa Mike’a Budenholzera wygrała jedenaście z ostatnich czternastu meczów, natomiast podopieczni Brada Stevensa zwyciężali cztery razy z rzędu. Ekipy przystępują do rywalizacji ze świadomością, że za jakiś czas mogą spotkać się w play-offach.

Problemem Hawks w poprzednich meczach z C’s była słaba dyspozycja ich rozgrywającego – Jeffa Teague’a. Ten przeciwko ekipie z Bean-City notował zaledwie 9,3 punktu na 32% skuteczności. Jednak od przerwy na Weekend Gwiazd, Teague prezentuje znacznie lepszą koszykówkę i jest jednym z powodów ostatnich sukcesów Hawks.

GOLDEN STATE WARRIORS – MEMPHIS GRIZZLIES godz. 02:00transmisja na żywo w STS TV.

To pierwszy mecz z trzech ostatnich, które Golden State Warriors muszą wygrać, aby pobić 20-letni rekord Chicago Bulls. Zespół z Oakland po wygranej nad San Anotnio Spurs przekroczył liczbę 70 wygranych w sezonie regularnym. Są rzecz jasna faworytem kolejnego starcia, ale poprzednie porażki powinni ich nauczyć, że takich rywali jak Memphis Grizzlies się nie lekceważy.

Drużyna Dave’a Joergera mimo braku w rotacji Marca Gasola i Mike’a Conleya, awansowała do play-offów zachodniej konferencji. W przekroju ostatnich tygodni drużynę ciągnęli Tony Allen i Zach Randolph. Weterani wzięli na siebie odpowiedzialność. To może jednak nie wystarczyć, aby pokonać Wojowników.

To pierwszy z dwóch meczów, jakie ekipy rozegrają między sobą przed końcem sezonu regularnego. Warriors wygrali dwa poprzednie pojedynki. Czy Steve Kerr zdecyduje się posadzić kogoś na ławce rezerwowych? Sytuacja jest skomplikowana, bo zawodnicy nadal wierzą w możliwość sięgnięcia po 73 wygrane.

Sans titre 1

fot. Keith Allison, Creative Commons