W niedzielnym spotkaniu Tauron Basket Ligi PGE Turów Zgorzelec bez większych problemów poradził sobie ze Startem Lublin. W drugim meczu Polski Cukier Toruń pokonał MKS Dąbrowę Górniczą.

Start Lublin : PGE Turów Zgorzelec 78:101

Statystyki spotkania

Gospodarze już od początku mieli duże problemy ze zdobywaniem punktów, dopiero po kilku minutach udało im się przełamać, a pierwsze punkty zdobył Nikola Jeftić, dla którego był to debiut w barwach Startu. W dalszej części meczu nie było lepiej, dobrze dysponowany zespół ze Zgorzelca nie miał większych problemów z rozbijaniem obrony rywali, dobre spotkanie rozgrywał Kirk Archibeque, który kompletnie zdominował strefę podkoszową i zdobywał kolejne punkty. Wraz z upływem kolejnych minut rosło prowadzenie gości, którzy ostatecznie odnieśli okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Polski Cukier Toruń – MKS Dąbrowa Górnicza 84:69

Statystyki spotkania

W Toruniu na kibiców czekało bardzo wyrównane starcie, gospodarze mimo usilnych starań nie potrafili zbudować sobie odpowiedniej przewagi, dopiero w drugiej kwarcie torunianie spisali się lepiej i zdobyli kilka punktów więcej. Po zmianie stron trochę lepiej funkcjonowali koszykarze z Dąbrowy Górniczej, świetne spotkanie rozgrywał Piotr Pamuła, który był tego dnia skuteczny i trzymał dąbrowian w grze. Ostatnia część gry należała do Polskiego Cukru, udało im się przejąć kontrolę nad meczem i osiągnąć zwycięstwo.