Stelmet BC Zielona Góra pokonał w pierwszym meczu ćwierćfinałowym drużynę Polpharmy Starogard Gdański 82:71. Goście postawili jednak trudne warunki i zwycięstwo podopiecznym trenera Artura Gronka nie przyszło łatwo.

Stelmet BC Zielona Góra – Polpharma Starogard Gdański 82:71

Spotkanie od czterech punktów rozpoczął Vladimir Dragicević i tym samym wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Chwilę później trzy punkty dorzucił Thomas Kelati i przewaga gospodarzy zaczęła się powiększać. W ekipie przyjezdnej udanymi akcjami odpowiedzieli Marcin Flieger oraz Łukasz Diduszko, ale to wciąż zielonogórzanie prowadzili. Po trójce Łukasza Koszarka gospodarze prowadzili już różnicą 8 punktów. Po kolejnym skutecznym rzucie za trzy punkty Kelatiego przewaga Stelmetu wzrosła już do 14 punktów. Ostatecznie po dziesięciu minutach gry podopieczni trenera Artura Gronka prowadzili różnicą 12 punktów. Drugą odsłonę spotkania od punktów zaczął Karol Gruszecki. W dalszej części gospodarze kontrolowali przebieg gry i utrzymywali przewagę. Wśród gości udanymi akcjami popisali się Martynas Paliukenas oraz Jakub Schenk i część strat została odrobiona. Po pierwszej połowie zielonogórzanie prowadzili 42:34.

W trzeciej kwarcie dwie udane akcje wykonał Martynas Paliukenas i przewaga gospodarzy stopniała już do zaledwie 6 punktów. Stelmet zdołał jednak utrzymać przewagę. Dobrze radził sobie Nemanja Djurisić, który powiększał dorobek punktowy swojej drużyny. Przed decydującą odsłoną tego pojedynku zielonogórzanie prowadzili różnicą 8 punktów. Początek czwartej kwarty należał do Przemysława Zamojskiego, który przymierzył za trzy punkty. Chwilę później doszło do wymiany ciosów, bo najpierw za trzy trafił Uros Mirković, a po nim tym samym popisał się Łukasz Koszarek. Martynas Paliukenas do spółki z Łukaszem Diduszką próbowali odrabiać straty, ale podopieczni trenera Gronka utrzymali przewagę i wygrali ostatecznie to spotkanie 82:71.

Najlepszym zawodnikiem spotkania okazał się Vladimir Dragicević, który zakończył mecz z 18 punktami, 7 zbiórkami oraz 6 asystami. Wśród gości najlepiej zaprezentował się Martynas Paliukenas, zdobywca 15 punktów.