Siarka Tarnobrzeg wygrała z TBV Startem Lublin 86:83. Miasto Szkła Krosno pokonało we własnej hali drużynę Energi Czarnych Słupsk 77:70.

Siarka Tarnobrzeg – TBV Start Lublin 86:83

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gości. Lublinianie zdołali zbudować kilku punktową przewagę, którą utrzymywali przez całą pierwszą połowę. Przyjezdni musieli jednak radzić sobie bez Brandona Petersona, który zagrał w tym spotkanie niespełna 2 minuty. Dobrze radził sobie za to Doug Wiggins, który regularnie powiększał dorobek punktowy swojej drużyny.

W drugiej połowie do głosu doszli koszykarze gospodarzy. Tarnobrzeżanie zdołali odrobić straty i wyszli nawet na prowadzenie. Znakomicie grał Travis Releford, który zdobywał punkty w każdy możliwy sposób. Z pomocą przyszedł mu Zane Knowles, który rządził pod tablicami. Ostatecznie gospodarze nie oddali już wypracowanej wcześniej przewagi i wygrali to spotkanie 86:83.

Miasto Szkła Krosno – Energa Czarni Słupsk 77:70

Pierwsza kwarta nie zwiastowała takiego przebiegu spotkania. Słupszczanie rozpoczęli spotkanie w pełni je kontrolując i pewnie wygrywając pierwszą kwartę. Sytuacja odmieniła się w drugiej części gry, kiedy to gospodarze doszli do głosu i zaczęli niwelować straty. Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał remis.

Trzecia kwarta ponownie należała do koszykarzy ze Słupska. Wypracowali sobie przewagę, którą wystarczyło obronić w ostatniej odsłonie spotkania i odnieść kolejne zwycięstwo. Tak się jednak nie stało, bo krośnianie zdominowali czwartą kwartę. Nie tylko odrobili straty, ale i wyszli na prowadzenie, które kontrolowali już do samego końca. Ostatecznie wygrali to spotkanie 77:70.