W ostatnim meczu 21. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Rosa Radom pokonała w wyjazdowym spotkaniu drużynę Kinga Szczecin 68:63. Radomianie szybko wypracowali sobie przewagę, którą utrzymywali przez resztę spotkania.

King Szczecin – Rosa Radom 63:68

Pierwsza kwarta spotkania była bardzo wyrównana. Najpierw po punktach Pawła Kikowskiego to gospodarze objęli prowadzenie. Szybko jednak odpowiedziała Rosa i po skutecznej akcji Roberta Witki to przyjezdni byli na prowadzeniu. W dalszej części oba zespoły wymieniały się ciosami, a po dziesięciu minutach gry szczecinianie prowadzili różnicą jednego punktu. Druga odsłona meczu również była wyrównana. Kolejne punkty dla radomian zdobywał Robert Witka. Dorobek punktowy Kinga powiększał Travis Releford. Końcówka kwarty należała jednak do przyjezdnych. Rzuty wolne na punkty zamienili Darnell Jackson oraz Jarosław Zyskowski, a w ostatniej sekundzie z dystansu trafił Filip Zegzuła i po pierwszej połowie podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego prowadzili 38:32.

W trzeciej kwarcie goście utrzymywali przewagę i starali się kontrolować przebieg gry. Punkty zdobywali Daniel Szymkiewicz i Michał Sokołowski, a kolejne wolne na punkty zamieniał Jarosław Zyskowski. Przed decydującą odsłoną spotkania radomianie mieli 10 punktów przewagi. Po skutecznych akcjach Pawła Kikowskiego i Zacha Robbinsa przewaga gości zaczęła się zmniejszać. Radomianie nie zamierzali jednak odpuszczać i utrzymali prowadzenie do końca spotkania, wygrywając ostatecznie 68:63.

Najlepszym zawodnikiem spotkania okazał się Robert Witka, zdobywca 14 punktów i 5 zbiórek. Wśród gospodarzy najlepiej spisał się Paweł Kikowski, który zdobył 16 punktów.